Odbory Agentury pro sociální začleňování vyhlásily stávkovou pohotovost
Odbory Agentury pro sociální začleňování (OASZ) na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) vyhlásily stávkovou pohotovost. Důvodem podle nich je, že vedení ministerstva rozhodlo o zrušení všech vedoucích míst v agentuře a jejím sloučení s agendou bydlení. Změny mají vstoupit v platnost od 1. dubna. Organizační změna by podle agentury mohla ohrozit závazky vůči obcím a započaté projekty, při jejichž neplnění hrozí sankce. OASZ o tom informovaly v tiskové zprávě. O tom, že MMR zaměstnancům plánuje oznámit sloučení Agentury pro sociální začleňování s odborem bydlení, dříve informovaly například servery Seznam Zprávy či Deník N.
Podle odborů je dosavadní komunikace ze strany MMR nedostatečná. Zaměstnanci se o změnách mnohdy dozvídají na jednání s partnery v regionech, uvedli odboráři. Po úniku informací do médií se uskutečnila informativní schůzka se zaměstnavatelem, který ale podle odborů nepředložil zdůvodnění změn. Vedení ministerstva také zrušilo plánované jednání s OASZ, které se mělo uskutečnit tento pátek. Odbory agentury žádají urychlené obnovení jednání s vedením ministerstva, předložení analýzy dopadů reorganizace a vysvětlení budoucnosti zaměstnanců a agendy sociálního začleňování.