Olympijská kronika - lední hokej

r_2100x1400_radio_praha.png
0:00
/
0:00

V olympijské kronice přichází řada na lední hokej. Ten je na každých ZOH spojen s velkým očekáváním české veřejnosti. V Turíně budou hokejisté útočit na jubilejní desátou olympijskou medaili v historii.

Třiapadesátiletého reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika čeká největší výzva jeho kariéry. Ve třiadvacetičlenné olympijské nominaci dal důvěru jedinému hráči z domácí extraligy - libereckému brankáři Hniličkovi, který se však s největší pravděpodobností na ledě neobjeví. Zbytek kádru tvoří hráči z NHL. Do Turína odjíždí český tým s nejvyššími ambicemi, ovšem Hadamczik je nechtěl blíže specifikovat.

"Já jsem přesvědčený, že každý z hráčů i funkcionářů jede docílit maximálního úspěchu. Ten se však odvíjí zápas od zápasu, my samozřejmě chceme všechny zápasy vyhrát, postoupit ze skupiny do čtvrtfinále a pak se uvidí co se bude dít."

V základní skupině narazí Češi postupně na celky Německa, Švýcarska, Finska, Itálie a Kanady. Při očekávaném postupu je poté dle systému turnaje čeká tzv. zápas pravdy, tedy čtvrtfinále, který je na každém turnaji ostrou hranicí mezi úspěchem či neúspěchem. Uvědomuje si to i Hadamczik a přeje si jediné.

"Víme, že to je psychologicky těžký zápas, ale je to pro každého stejné. Věřme tomu, že budeme mít v daný moment štěstí a zdravé hráče. Každý ví, že je to zápas smrti, kdy není žádný reparát."

Na poslední olympiádě zlomilo čtvrtfinále českým hráčům vaz, naopak loni na světovém šampionátu jim pomohla velká dávka štěstí a nakonec slavili titul. Na kterou misku vah padne Turín budeme vědět už za necelé tři týdny.

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio