Plavec Kovář má na paralympiádě zlato

Plavec Martin Kovář vyhrál na paralympijských hrách v Aténách závod na 100 metrů volný způsob v novém světovém rekordu a zajistil české výpravě první zlatou medaili. Vozíčkář Kovář potvrdil svoji absolutní suverenitu v kategorii S3 z posledních let. Ve svém prvním aténském závodu vyhrál mistr světa a několikanásobný světový rekordman kraulovou stovku v novém světovém maximu 1:43,51.

Stříbro přidal cyklista Jiří Ježek, jenž skončil druhý ve stíhacím závodu. Devětadvacetiletý Ježek, závodník s podkolenní amputací, který ve stíhačce obhajoval titul ze Sydney, podlehl ve finále kategorie LC2 Robertu Alcaideovi ze Španělska. Bronzovou medaili vybojoval cyklista Jiří Bouška. Ve sloučené kategorii spastiků divize 3 a 4 si na Olympijském velodromu dojel pro bronz v závodu na kilometr s pevným startem.