Policie odložila vyšetřování korupce ve fotbalové Spartě

Fotbalový klub Sparta Praha není podle policejního vyšetřování zapleten do korupční aféry. Státní zástupkyně Jitka Rybenská ČTK řekla, že nebylo prokázáno podezření ze spáchání trestného činu. Rozhodnutí vyšetřovatele odložit případ státní zástupkyně akceptuje.

Proti usnesení policie může do tří pracovních dnů podat stížnost poškozený, kterým je v tomto případě Českomoravský fotbalový svaz. Předseda disciplinární komise Alexander Károlyi řekl ČTK, že se svaz rozhodne až pro prostudování vyšetřovacího spisu. "Protože případ byl odložen, nemáme ze zákona možnost seznámit se s přílohami, jimiž jsou především odposlechy. Nicméně hlavní pasáže odposlechů jsou součástí policejního usnesení," řekl ČTK Károlyi.

Konec policejního vyšetřování ještě neznamená, že se Sparta nebude muset zpovídat před disciplinární komisí svazu. Károlyi řekl, že komise po seznámení se se spisem nejpozději příští čtvrtek rozhodne, zda s letenským klubem nezahájí řízení. Spartu by mohla potrestat odpočtem až dvanácti bodů a finanční pokutou do půl milionu korun.

Média delší dobu spekulovala o tom, že by výsledkem vyšetřování mohlo být obvinění ředitele Sparty Miroslava Pelty a rozhodčího s delegátem, kteří jsou již obviněni v jiné kauze korupční aféry. Tisk citoval nejmenovaný zdroj, podle nějž má policie proti Spartě dostatek důkazů. Vedení klubu však opakovaně tvrdilo, že o korupci na Letné nemůže být řeči.