Policie znovu navrhla obžalovat psychiatra Cimického

Policie minulý týden znovu navrhla obžalovat psychiatra Jana Cimického, který je podle dřívějších informací viněn ze znásilnění a vydírání pacientek mezi lety 1980 a 2016. Uvedl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Podle serveru Novinky.cz, který na vývoj v kauze upozornil, se policii přihlásily další poškozené ženy. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel už dříve obvinění odmítl a prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu.

"Spisový materiál byl policejním orgánem společně s návrhem na podání obžaloby předložen 23. června 2023 státní zástupkyni," uvedl Cimbala. Žalobkyně podle něj materiál prostuduje a rozhodne, zda ve věci podá obžalobu.

Kriminalisté původně navrhli obžalobu pro Cimického loni v říjnu, tehdy ho vinili z 28 případů znásilnění či vydírání. Státní zastupitelství ale o měsíc později kauzu policii vrátilo k došetření. Nařídilo jim, aby se vypořádali s otázkou, zda nejsou některé skutky promlčeny. Podle webu Novinky.cz hrozilo promlčení u 26 z 28 případů. Po výzvě policie, aby se přihlásily další poškozené, by se podle serveru další obvinění mohlo týkat tří až čtyř žen.