Přehled tisku

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

Už před kongresem ODS máme celkem "vymalováno", píše se v komentáři Lidových novin. Předsedou bude Mirek Topolánek, místopředsedové s výjimkou Pavla Béma zůstávají titíž, na kongresu k žádné vnitrostranické katarzi nedojde.

Mirek Topolánek  (vlevo) a Bém Pavel,  foto: ČTK
Už před kongresem ODS máme celkem "vymalováno", píše se v komentáři Lidových novin. Předsedou bude Mirek Topolánek, místopředsedové s výjimkou Pavla Béma zůstávají titíž, na kongresu k žádné vnitrostranické katarzi nedojde. Strana si chce ještě zavládnout, a proto podpoří předsedu - premiéra. Podle autora by bylo pozitivním signálem, kdyby se občanští demokraté shodli na jednoročním mandátu pro svého šéfa. Bylo by to účinné opatření hlavně s ohledem na Topolánkovu povahu. Vědomí podmínečnosti a dočasnosti by mohlo tohoto "krizového manažera" zdravě stimulovat. Jenže takový výsledek je nepravděpodobný, soudí list. Topolánek se krizí vůbec nepoučí. Sjezd ho pravděpodobně utvrdí v představě, že nepovedené vládnutí lze napravovat mohutným předvolebním marketingem. A to nebude dobře pro Česko a už vůbec ne pro ODS, varují Lidové noviny.

Mirek Topolánek křeslo předsedy ODS obhájí, konstatuje komentář Hospodářských novin. Vyhraje jako vždy: negativním hlasováním. Tak jako byl v roce 2002 pro delegáty z regionů menším zlem než pražský Nečas, nechtějí dnes ódéesáci Pavla Béma. Primátor zřejmě chňapl po žezlu příliš brzy. V posledních týdnech jen zdůraznil pověst hradního poskoka - jenže málokdo chce mít vůdce, který je sám veden jako loutka. Jeho náhle objevený důraz na ideologii a odpor k Evropě je nevěrohodný. Krom toho je dříve sebevědomý a uvolněný primátor náhle podrážděný a nejistý, upozorňují Hospodářské noviny. Odepisovat Béma je hloupost. Pokud na něj nevyplave nějaká obzvlášť hnusná špína z radnice, má před sebou ještě velkou budoucnost. Potřebuje drobnost: zbavit se závislosti na Hradu - a pořídit si nějaké věrohodné názory, míní list.


Nad tím, jaký bude další osud ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a jeho reformy, se zamýšlí komentátor


Jaroslav Míl
Novým vicepremiérem pro ekonomiku by se měl stát prezident Svazu průmyslu a bývalý šéf elektrárenské společnosti ČEZ Jaroslav Míl. Informují o tom páteční Hospodářské noviny. Míl v rozhovoru uveřejněném v deníku připustil, že o účasti ve vládě vyjednává s premiérem Mirkem Topolánkem. Topolánek odmítá změny ve vládě až do kongresu ODS komentovat. Zdroj z ODS potvrdil listu, že Míl je na Topolánkově seznamu kandidátů na vicepremiéra pro ekonomiku na prvním místě, protože se orientuje v evropské ekonomice i v bruselských kuloárech. Zároveň může sehrát roli spojky k českým podnikatelům. Míl v rozhovoru vysvětlil, proč by ho post vicepremiéra lákal. "Taková hospodářská krize, jaká přijde, vedla v minulých staletích vždy k větší či menší válce,"řekl. Je prý spokojený, "že poprvé to bude Evropa řešit jinak, diplomaticky, dohodou. Je to velká šance prosadit naše představy a zájmy."


"Nestává se často, aby se na večeři sešli astronauti Eugene Cernan a James Lovell, bývalý prezident George Bush st., bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, řada kongresmanů a k tomu čeští krajané," píše Mladá fronta Dnes. Společným tématem hovorů na tomto setkání, které proběhlo v listopadu v Houstonu, byla Praha a obnova pomníku amerického prezidenta Woodrowa Wilsona, který stával před Hlavním, tehdy ještě Wilsonovým železničním nádražím. Večeři uspořádala nevládní nezisková organizace American Friends of Czech Republic. Potřebného zhruba půl milionu dolarů hodlá organizace sehnat například i tak, že jednotlivé osloví všechny Američany, kteří mají české kořeny, uvádí deník. Znám ještě není výtvarník, který sochu vytvoří, ani datum instalace. Uvažuje se zatím předběžně o roku 2010.


Ve stejném roce by se v pražském metru měly znovu objevit turnikety. S odvoláním na generálního ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy Martina Dvořáka o tom informují Lidové noviny. Ten listu potvrdil, že o návratu turniketů je už definitivně rozhodnuto. Dopravní podnik na instalaci turniketů podle Lidových novin spěchá. Souvisí to do jisté míry s tím, že rozpočet podniku pro příští rok je nižší než v jiných letech. Dopravní podnik si od znovuzavedení turniketů slibuje pokles počtu cestujících bez platné jízdenky. Dopravní podnik kvůli jízdám na černo přichází o miliardy korun. Revizoři by se pak více zaměřili na tramvaje a autobusy.


Automobilka Škoda Auto bude propouštět. Podle informací Mladé fronty Dnes, které listu potvrdil šéf odborů Jaroslav Povšík, má firma zeštíhlit o tři procenta. To je zhruba 870 lidí. "Nevíme ještě, zda půjde o zrušení neobsazených míst a přirozené odchody, nebo o skutečné propouštění," cituje deník Povšíka. Mluvčí Škody Jaroslav Černý zeštíhlování nepotvrdil. Dosud se propouštění týkalo jen agenturních zaměstnanců, kterých z firmy odešlo už přes tisíc. Teď by měli odejít i stálí pracovníci, píše Mladá fronta Dnes a připomíná, že kvůli globální finanční krizi se výrobní linky Škody Auto se zastaví na delší dobu, než firma plánovala. Auta na přelomu roku nebude firma vyrábět dohromady tři týdny.


Správní rada Ústavu pro studium totalitních režimů v nejbližších týdnech vyhlásí konkurz na místo ředitele. Důvodem je nespokojenost s prací současného šéfa Pavla Žáčka. Píše to ve svém pátečním vydání