Průzkum: Změnu práce plánuje do půl roku 15 procent zaměstnanců
Během následujících šesti měsíců uvažuje o změně zaměstnání 15 procent pracovníků. Vyplývá to z průzkumu společnosti Up Benefity mezi více než tisícovkou zaměstnanců. Loni ve stejném období zvažovala odchod téměř pětina lidí.
Hlavním důvodem, proč většina zaměstnanců zůstává u současného zaměstnavatele, jsou vztahy na pracovišti. Uvádí je třetina dotazovaných, zatímco finanční ohodnocení označila čtvrtina. U mladších zaměstnanců jsou dobré vztahy ještě důležitější – jako klíčový důvod je zmiňuje 41 procent z nich. Význam má i flexibilita pracovní doby, atmosféra ve firmě a pocit uznání.
Podle generálního ředitele Up Benefity Stéphana Nicolettiho lidé dnes vnímají práci jako dlouhodobý vztah, ne jen zdroj příjmu. Pokud mají férovou odměnu a fungující tým, nemají potřebu odcházet.
Zhoršení podmínek ale může situaci rychle změnit. Pokud by do firmy nastoupil nadřízený, se kterým si zaměstnanec lidsky nesedne, 43 procent lidí by začalo aktivně hledat novou práci. Čtvrtina by odchod zvažovala v případě rozpadu týmu nebo odchodu klíčových kolegů.