Rakušan se dohodl s Michalikem, že vyřeší potenciální střet zájmů

Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan se dohodl s kandidátem na ministra průmyslu a obchodu Věslavem Michalikem (STAN), že vyřeší potenciální střet zájmů ohledně solárních elektráren. Měl by také zveřejnit průkazné informace o tom, že jeho podnikání byly běžné investice, napsal dnes Rakušan ČTK. Deník N v pondělí uvedl, že někdejší Michalikova firma si v minulosti půjčila peníze od anonymní společnosti z Kypru.

Deník N napsal, že někdejší firma místopředsedy STAN Michalika si v minulosti půjčila přes kyperskou firmu Lowfield Investments nejméně 4,6 milionu eur (v přepočtu podle aktuálního kurzu přibližně 117 milionů Kč). Michalik dnešním Hospodářským novinám (HN) řekl, že chce vyvrátit pochybnosti týkající se zdrojů financování. "Pracuji na tom, abych rozptýlil jakékoliv pochybnosti o majetkové struktuře společnosti poskytující podřízené půjčky do projektů realizovaných firmami, pro které pracovala moje žena,“ uvedl.

Rakušan a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová HN řekli, že Michalik předsednictvu i celostátním výboru hnutí představil celé své portfolio včetně zdrojů příjmů.