Petra Kvitová při druhém turnajovém startu po zranění ruky získala titul na trávě v Birminghamu. Sedmá nasazená česká tenistka otočila ve finále duel s Ashleigh Bartyovou, Australanku zdolala 4:6, 6:3, 6:2 a slaví jubilejní 20. triumf na okruhu WTA.

Mistrem republiky v silničním závodě cyklistů v Žiaru nad Hronom se stal Zdeněk Štybar. V závěrečném stoupání společného šampionátu se Slovenskem ujel Josefu Černému a získal druhý domácí titul na silnici. Jednatřicetiletý profesionál ze stáje Quick-Step Floors poprvé triumfoval v roce 2014 ve Slavkově u Brna.

Česká fotbalová jednadvacítka si na evropském šampionátu v Polsku semifinále nezahraje. "Lvíčata" v závěrečném zápase skupiny C prohrála s Dánskem 2:4, v tabulce obsadila poslední místo a na postup nedosáhla.