Čeští hokejisté prohráli na Švédských hrách ve Stockholmu s Finskem 1:4. Definitivně tak přišli o naději na prvenství v sérii Euro Hockey Tour. Český tým přitom po Voráčkově gólu z šesté minuty dlouho vedl, ale Finové v druhé polovině zápasu skóre otočili.

Tenistka Iveta Benešová získala svůj druhý titul ve dvouhře na okruhu WTA. Česká hráčka porazila ve finále turnaje ve Fezu osmnáctiletou Rumunku Simonu Halepovou 6:4 a 6:2 za hodinu a 22 minut.

Tenistka Lucie Šafářová vypadla na turnaji ve Stuttgartu ve čtvrtfinále. Rusce Anně Lapuščenkovové podlehla po setech 6:7, 6:1 a 1:6.

Český pilot Jan Kopecký vyhrál na Kanárských ostrovech čtvrtý závod seriálu Intercontinental Rallye Challenge. Soutěž na asfaltových silnicích skončila absolutním triumfem vozů Škoda Fabia S2000, protože druhý skončil další člen továrního týmu Škoda Motorsport a lídr seriálu Juho Hänninen a vůz stejné značky řídil i třetí v pořadí Guy Wilks z Británie.

Autor: Peter Gabaľ