Štěpánek prohrál na Roland Garros s Grosjeanem

Radek Štěpánek se v pátek jako poslední český zástupce ve dvouhrách rozloučil s grandslamovým turnajem Roland Garros. Podlehl v utkání třetího kola Francouzi Sebastienu Grosjeanovi v pětisetové bitvě za čtyři hodiny a jednu minutu 1:6, 6:4, 6:3, 3:6 a 4:6. Šestadvacetiletý Štěpánek před bouřlivým publikem rychle ztratil první set, v dalších dvou měl ale navrch a dostal se do vedení. Ve čtvrté sadě ovšem nezachytil úvod a manko 0:3 už nedotáhl. V rozhodující páté sadě si soupeři navzájem prolomili podání, Grosjean pak znovu uspěl při Štěpánkové servisu a získal vedení 4:3, které už nepustil. V poslední hře český tenista odvrátil tři mečboly, čtvrtý jeho soupeř proměnil. Třetí kolo tak pro Štěpánka zůstává na grandslamových turnajích maximem. Momentálně nejlepší český tenista ještě nikdy na žádném ze čtveřice prestižních podniků nepostoupil ve dvouhře do osmifinále.