Štěpánek prohrál své premiérové finále se Safinem ve třech setech

Radek Štěpánek nedokázal v Paříži dotáhnout své úspěšné tažení z kvalifikace až k premiérovému titulu z turnaje ATP. Ve finále podniku prestižní série Masters v neděli český tenista prohrál s šestým nasazeným Maratem Safinem z Ruska za dvě hodiny a 18 minut 3:6, 6:7 a 3:6. Za účast ve finále Štěpánek inkasoval prémii 223.750 eur (zhruba 7,1 milionu korun). Safin, který vyhrál i předchozí turnaj Masters v Madridu, vydělal 450 tisíc eur. V hale Bercy získal ruský tenista trofej potřetí v kariéře a vyrovnal rekordní bilanci Borise Beckera. V Paříži triumfoval už v letech 2000 a 2002. Štěpánek, jenž za tři týdny oslaví 26. narozeniny, vstoupil do zápasu stejně jako do sobotního semifinále s Maxem Mirným. Prohrál hned svůj první servis a ani zlepšeným výkonem v závěru úvodní set nezachránil.