Ti, kteří zpívají o nehladovém prasátku, slaví třicátiny

Skupina Vltava, foto: oficiální webové stránky kapely

V Hudební neděli si připomeneme kapelu Vltava, která letos slaví 30. narozeniny. Ke svému jubileu si nadělila nové album Čaroděj a nejen s jeho písničkami vyrazila na turné s názvem Já čekám v Čechách.

Skupina Vltava,  foto: oficiální webové stránky kapely
Skupina Vltava vznikla v roce 1986 a do oněch třiceti let patří i sedmiletá pauza mezi roky 2003 a 2010. Za dobu své existence vydala šest alb. Asi nejznámější písničky najdeme na druhé desce Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. Právě na ní zazněla vltavská verze znělky majora Zemana, Baby boogie a taky písnička o prasátku, co nemá hlad.

Svérázné a originální písničky, znějící tak nějak mezi jazzem, rockem a popem, si brzy našly své publikum. K desátému výročí kapely vyšlo album Šťastnej jako trám, následovaly jej Marx Engels Beatles, Když bozi zestárnou, Best of!, Komedianti se vracejí domů a letošní Čaroděj.

Aktuální sestavu kapely tvoří frontman s nezaměnitelným hlasem Robert Nebřenský (kytara, foukací harmonika), František Svačina (klávesové nástroje, akordeon), Tomáš Uhlík (basová kytara), Ondřej Pomajsl (bicí nástroje) a Ondřej Klímek (saxofony, flétna). Kromě alba Čaroděj vychází k narozeninám také kniha s ilustracemi Roberta Nebřenského a texty skupiny.