V Praze se konala demonstrace za právo na potrat a další práva žen
Na pražském náměstí Republiky se v sobotu sešly stovky lidí na podporu ženských a lidských práv. Akce Praha je feministická vyjádřila podporu svobodnému rozhodování žen o jejich těle, a tedy i o svobodě rozhodnout se o potratu v případě nechtěného těhotenství. Akce byla reakcí na Pochod pro život, který ve stejný den projde centrem Prahy a který organizují odpůrci potratů z Hnutí pro život.
Hnutí pro život chce podle řečníků vzít lidem svobodný přístup k základní zdravotní péči, k možnosti podstoupit potrat. Organizátoři protestu Praha je feministická uznávají, že nějaké procento žen podstupuje interrupce z finančních důvodů, ale pokud by organizátoři Pochodu pro život chtěli tuto problematiku skutečně řešit, měli by se zabývat spravedlivým přerozdělováním peněz, míní. Někteří účastníci mávali drátěným ramínkem, jiní měli obrázek ramínka na tričkách nebo cedulích. Ramínko na šaty je totiž symbolem ilegálních a neodborně vedených potratů, které ženy podstupují, když nemají legální přístup k bezpečnému ukončení těhotenství. Davem se nesla hesla jako "ženská práva, lidská práva", "interrupce do ústavy" nebo "patriarchát do koše".