Ze sportu:

Atletičtí mistři světa Zuzana Hejnová s Vítězslavem Veselým dorazili domů ze "zlatého" světového šampionátu v Moskvě. Na pražském letišti se dočkali série dalších gratulací od rodinných příslušníků i kamarádů. A oba také dostali speciální červené boty, na nichž jsou vyobrazeny jejich výkony, které je v ruské metropoli vynesly až na světový trůn. Překážkářka Hejnová i oštěpař Veselý netajili, že poslední dny pro ně byly dost hektické, na velké oslavy ale prý ještě čas nebyl. Oba šampioni také mají odlišné plány na nejbližší období: zatímco Hejnová, letošní suverénka na 400 metrů překážek, už ve čtvrtek zamíří na mítink do Stockholmu uzmout 12. vítězství v sezoně a udržet tak ohromující sérii neporazitelnosti, Veselý bude rehabilitovat se zraněným kolenem. Zopakoval, že nejdříve se k závodění vrátí 6. září v Curychu při sérii Diamantové ligy, kterou svěřenec trojnásobného olympijského vítěze Jana Veselého vede.

Osmileté panování Filipa Ospalého republikovým šampionátům v olympijském triatlonu skončilo. Bývalý mistr Evropy, který má na kontě celkem deset domácích titulů, nedělní závod v Lipně nad Vltavou kvůli defektu na kole nedokončil. Zlatou medaili poprvé v kariéře vybojoval Jan Čelůstka, mezi ženami získala druhý titul Jana Jiroušková.

Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál díky triumfu v závěrečné etapě Eneco Tour. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu si tak v nizozemsko-belgickém závodě elitního seriálu World Tour připsal největší úspěch v kariéře od přechodu na silnici.

Motocyklista Karel Abraham po pátečním těžkém pádu vynechá závod mistrovství světa MotoGP v Indianapolisu. Nechce riskovat zhoršení zdravotního stavu, aby byl fit pro domácí Grand Prix za týden v Brně. Bolí ho hlavně levé rameno. Pro body si v nejslabší kubatuře Moto3 dojel díky desáté pozici Jakub Kornfeil.