Zprávy

V Čechách se povodňová situace zklidnila, voda ohrožuje Moravu

Zatímco v Čechách se povodňová situace na většině míst kromě oblasti Lužnice zklidnila, razantně v pátek stouply hladiny na dolním toku Dyje a středním toku Moravy. Kvůli rozvodněné Dyji a Moravě stoupl od rána počet míst ohrožených velkou vodou z 59 na 62. Míst, kde vodohospodáři vyhlásili druhý stupeň povodňové aktivity, bylo o pět víc než ráno. Voda si zřejmě vyžádala již pátý lidský život, způsobila škody za desítky milionů korun. Meteorologové prodloužili výstrahu, ve které upozorňují na povodně a rozvodnění řek. Výstraha vydaná v pátek v 16:00 platí až do pondělí 18:00. Povodně podle aktuální zprávy hrozí pro 12 ze 14 krajů - ohroženy jsou stále kraje Královéhradecký, Pardubický, Plzeňský, Jihočeský, Středočeský, Ústecký, Liberecký, Olomoucký, Moravskoslezský, Vysočina, Jihomoravský a Zlínský. Možné rozvodnění řek se týká Karlovarského kraje a Prahy.

V dolní části Dyje se protrhly některé hráze a změnil se tok řek. Protrhla se například hráz v Mikulčicích, 15 metrů dlouhá trhlina byla v hrázi Hrabětice. Ohrožena byla stabilita hráze v Židlochovicích na Svratce. Obec Jevišovku na Břeclavsku ohrožuje obří jezero, které se vytvořilo na polích v rozloze asi 500 hektarů. V přímém ohrožení jsou domovy přibližně 100 lidí. Jezero se vytvořilo, když se protrhla hráz u rozvodněné Dyje. Její proud se pak na polích spojil s řekou Jevišovkou. Hladina Dyje ve Znojmě mírně klesala. Průtok od rána poklesl o deset metrů krychlových za sekundu. Evakuace ohrožených ulic ale stále trvá. Znojemští mají strach z kanalizace, kterou by se voda mohla nahrnout do některých níže položených ulic. Řada zahrad a domů je pod vodou.

Novým šéfem Povodí Moravy je náměstek Mylbachr

Novým ředitelem Povodí Moravy je dosavadní ekonomický náměstek společnosti Pavel Mylbachr. Vedením firmy ho pověřil ministr zemědělství Jan Mládek, který v pátek ráno odvolal dosavadního ředitele Miroslava Konečného. "Mylbachr nastoupí do funkce v sobotu," řekl ČTK mluvčí ministerstva Tomáš Loskot. Nicméně sám Mylbachr ČTK sdělil, že již nyní řízení postupně přebírá. Chce se zaměřit především na zlepšení v komunikaci s obcemi. Právě za špatnou komunikaci byl kritizován a následně odvolán Konečný. "Nyní děláme bilanci situace. Chceme dávat více zpráv na povodňové komise," řekl ČTK Mylbachr. Personální změny dělat prozatím nehodlá, na to prý bude dost času poté, co voda opadne. Mládek odvolal Konečného v pátek ráno. Nezvládl komunikaci se starosty obcí ohrožených nynějšími povodněmi, sdělil ČTK Loskot. Konečný, který byl pověřen řízením státního podniku v závěru loňského roku, s výtkami nesouhlasí, ale k samotnému odvolání se nechce vyjadřovat.

Firmy podél Labe bojují s velkou vodou, výroba již někde stojí

Firmy podél dolního toku Labe bojují se záplavami. Lovosická Lovochemie, největší domácí výrobce průmyslových hnojiv, zahájila v poledne řízené odstavování výroby. V ústecké Setuze platí stav ohrožení. Situaci v Ústí sleduje také Spolchemie. Výrobu přízí zastavil Schoeller Křešice na Litoměřicku. Vedení Lovochemie rozhodlo o okamžitém zahájení řízeného odstavování výroben podniku dopoledne. "V provozu zatím zůstane závod energetiky a vodního hospodářství tak, aby co byl co nejdéle zajištěn přívod elektřiny do areálu," řekla ČTK mluvčí podniku Irena Vodičková. Firma již preventivně zajistila všechny chemické látky, u nichž by hrozilo nějaké nebezpečí. "Průběžně demontujeme technologická zařízení, která by mohla být ohrožena zaplavením," dodala Vodičková. Stav ohrožení platí v potravinářské firmě Setuza. Přestože hladina Labe již v Ústí překročila osmimetrovou hranici, podnik zatím provoz nezastaví s ohledem na zpomalení růstu hladiny Labe. "Řeka stoupá pozvolna, proto zatím stačí zábrany," řekla ČTK mluvčí Setuzy Marie Logrová.

Hořín na Mělnicku čelí vodě z Vltavy i Labe stavbou hráze

V obci Hořín na Mělnicku již třetí den vzniká hráz na ochranu proti vodě přitékající od nedalekého soutoku Labe s Vltavou. Na kraji obce, která je na dohled mělnického zámku, desítky dobrovolníků a místních občanů plní pytle pískem na zpevnění patky hráze. Po zablácené cestě na upatí 400 metrů dlouhé hliněné hráze projíždějí těžké nákladní vozy a bagry. Za hrází zlověstně hučí voda, která se ze břehu vylila přibližně 600 metrů směrem na Hořín. Při tom zatopila místní park. "O posledních povodních to bylo ještě horší, Hořín a nedaleké Vrbno byly ještě více postiženy vodou než známé Zálezlice," řekl ČTK místní obyvatel Václav Jančík a ukázal na dům těsně za hrází. Ve výšce téměř čtyř metrů je na něm umístěna ryska ukazující stav vody v roce 2002. O aktuální situaci informuje tabule před obecním úřadem, kde se lidé mohou dočíst o vyhlášení stavu ohrožení i informaci, že hladina Labe se může do soboty zvýšit o 40 až 50 centimetrů na 730 centimetrů. "Hráz v Hoříně měla být už více než sto let, už tehdy ji slibovali při splavňování Vltavy. Jenže nikdo nebyl schopen to vybudovat," zlobí se hořínský starosta Petr Fous. Podle něj se po povodních v roce 2002 v obci se 750 obyvateli vystřídala řada politiků, kteří hovořili o finanční pomoci, ale zůstalo jen u slibů.

V Praze díky řízení přehrad průtok vody Vltavou o něco klesl

V Praze díky řízení přehrad v pátek odpoledne hladina Vltavy o něco klesla. Zatímco ještě dopoledne metropolí protékalo 1440 metrů krychlových za sekundu, v 17:00 do bylo o 70 metrů krychlových méně. Vodohospodáři zadržují vodu, aby snížili kulminaci Labe pod soutokem s Vltavou. Potom budou zase průtoky zvyšovat, neměly by ale překročit hranici 1500 metrů krychlových za sekundu, což je hranice pro vyhlášení stavu ohrožení v hlavním městě. Díky páteční příznivější předpovědi se nepředpokládá, že by v Praze byl vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení. Pokud se nestane nic mimořádného, platí to do nedělního rána. Přítoky Berounky a Sázavy postupně klesají, informoval ČTK odpoledne magistrát.

Na rozvodněné Bystřici se převrhl raft, vodáka zachránil vrtulník

Na rozvodněné Bystřici se v pátek odpoledne převrátil poblíž Domašova nad Bystřicí na Olomoucku raft s pěti lidmi. Jednoho z vodáků museli zachraňovat hasiči. Muže se jim podařilo vytáhnout za pomoci vojenského vrtulníku a podchlazeného ho předali záchranné službě. "Na raftu jelo pět lidí. Čtyřem se podařilo dostat na břeh, posledního proud rozvodněné řeky nesl asi kilometr po proudu, kde se muž zachytil nějakého stromu. Nemohl ale ven z vody," řekl ČTK dispečer olomouckých hasičů.

Pojišťovny evidují ze záplav tisíce škod za desítky milionů Kč

Pojišťovny mají od klientů následkem rozsáhlých záplav nahlášeno zatím tisíce škod za desítky milionů korun. Jejich počet i objem ale v dalších dnech rychle poroste. Nejvíce škod hlásí klienti z jižních a východních Čech a z Moravy. Pojišťovny vysílají do postižených oblastí týmy svých pracovníků, kteří lidem v zatopených domech pomůžou s nahlášením pojistné události. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami. Operátoři klientského servisu České pojišťovny zaznamenali jen během y pátečního dopoledne přes 250 škod z povodní a záplav a jejich celkový počet překročil 1660. Kooperativa registruje podle mluvčího Marka Vícha 400 škod za více než 15 milionů korun. Generali eviduje asi 100 škod za zhruba dva miliony Kč. "Očekáváme však ještě další výrazný nárůst, neboť ne všichni poškození klienti stihli škody nahlásit pojišťovně a k dalším škodám určitě dojde," podotkla mluvčí pojišťovny Renata Werliková. Pojišťovně Allianz klienti nahlásili přes sto škod za několik milionů Kč.

Vláda schválila na pomoc obcím zasaženým povodněmi 380 milionů

Vláda uvolnila na pomoc obcím, které zasáhly povodně, celkem 380 milionů korun. Po čtvrtečním mimořádném zasedání kabinetu to řekl ministr pro místní rozvoj Radko Martínek. Peníze půjdou například na nákup mobilních obydlí či na rekonstrukce cest. Vláda také rozhodla, že v pátek vyšle do postižených regionů dalších tisíc vojáků. Finanční pomoc bude rozdělena do několika programů. Na přenosná ubytování, potraviny a hygienické prostředky obce dostanou 20 milionů korun, na ochranu majetku obcí před povodněmi je vyčleněno 30 milionů korun, v rámci regionálního programu podpory na rekonstrukce cest a různých zařízení obce dostanou 330 milionů korun. Další desítky milionů korun může vláda ještě uvolnit.

Martínek požádá o navýšení zdrojů na půjčky o dvě miliardy korun

Ministr pro místní rozvoj Radko Martínek (ČSSD) požádá na nejbližším zasedání Poslanecké sněmovny o navýšení zdrojů na půjčky pro mladé na modernizaci bydlení o dvě miliardy korun. V současné době má na to ministerstvo vyčleněnu jednu miliardu korun. Návrh vysvětlil tím, že chce půjčky nově poskytovat také lidem bez rozdílu věku na rekonstrukce domů postižených povodněmi. Martínek to řekl novinářům při své páteční návštěvě Olomouckého kraje. "Aby jsme mohli pokračovat v poskytování půjček mladým, a zároveň pomoci žadatelům postiženým povodní, potřebujeme objem zvýšit na tři miliardy korun," uvedl ministr. Návrh předloží příští týden vládě, poté sněmovně. Ministr očekává, že záměr schválí.

V Česku byl potvrzen čtvrtý případ ptačí chřipky

V Česku byl potvrzen čtvrtý případ ptačí chřipky u uhynulé labutě. Nalezena byla v Českých Budějovicích poblíž místa druhého případu. Testy u ní prokázaly virus H5, další vyšetření pokračují, sdělila v pátek ČTK Státní veterinární správa. Na veterinárních opatřeních přijatých kvůli třem předchozím nálezům se nic nemění, protože čtvrtý případ je ve stejném regionu. Typ viru ve čtvrtém případě tak jako v předchozích definitivně určí referenční laboratoř EU v britském Weybridge. V prvním případě její testy potvrdily u labutě nalezené minulé pondělí u Hluboké nad Vltavou vysoce nakažlivý virus H5N1, nebezpečný i člověku. Ve druhém případě, který se vyskytl zhruba tři až čtyři kilometry od prvního - na břehu Vltavy v Českých Budějovicích, vyšetření pražské národní referenční laboratoře prokázalo, že jde o vysoce nakažlivý virus H5. Ten byl potvrzen i ve třetím případě, kdy se labuť našla opět v Hluboké nad Vltavou. Potvrzení z Weybridge, zda jde i u druhé a třetí labutě o kmen H5N1, ještě nedorazilo.

Zahraniční dluh Česka loni vzrostl o 114 mld. na 1,126 bil. Kč

Zahraniční dluh České republiky se loni zvýšil o 114 miliard na 1,126 bilionu korun. Dluh v cizině odpovídá 38,4 procenta hrubého domácího produktu, na konci roku 2004 to bylo 37 procent. Za samotné poslední čtvrtletí se zadlužení zvýšilo o 12,7 miliardy korun. Informovala o tom Česká národní banka. Přírůstek zahraničního dluhu se soustředil do navýšení závazků se splatností kratší než rok. "Jejich podíl na celkovém zadlužení činí 31 procent," uvádí ČNB. V meziročním zvýšení zahraničního dluhu byl patrný především růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru, zatímco zadluženost bankovního odvětví zaznamenala pouze mírný nárůst v souvislosti s růstem přijatých vkladů od zahraničních bank a nebankovních klientů. Zahraniční závazky bankovního sektoru včetně ČNB zaujímaly 24 procent celkového zadlužení.

FÚ během posledního dne pro daňové přiznání nápor nehlásily

Výraznější nápor lidí finanční úřady během posledního dne pro podání daňového přiznání nezaznamenaly, a to včetně Prahy. Fronty se tvořily jen dopoledne, a to pouze na některých úřadech v Pardubickém a Karlovarském kraji. Odpoledne již byl na všech úřadech spíše klid. Vyplývá to z ankety ČTK mezi finančními úřady po celé ČR. Finanční úřady měly v pátek i kvůli přiznáním prodloužené úřední hodiny. Finanční úředníci se shodují v tom, že lidé stále častěji posílají přiznání poštou, aby se frontám vyhnuli. Lidé také zřejmě využili pro zaplacení daně za loňský rok daňové složenky. Těmi mohou lidé od 15. března platit daně na poštách, aniž by museli zaplatit 20 a více korun za složenku. "V pátek odpoledne už je tradičně klid," uvedl ředitel plzeňského finančního úřadu Roman Kasl. Podle něj již lidé nenechávají podání daňového přiznání na poslední chvíli a fronty se netvoří před uzávěrkou přiznání poslední tři roky.

Zeman ve Vyškově zahájil kampaň vybraných kandidátů ČSSD

Bývalý předseda vlády a sociální demokracie Miloš Zeman v pátek ve Vyškově zahájil volební kampaň, ve které podpoří vybrané kandidáty pro volby do sněmovny. Do Vyškova přijel s autobusem Zemák podpořit současného poslance Zdeňka Koudelku, který kandiduje až na osmém místě a bez preferenčních hlasů se asi do sněmovny nedostane. O tom, že akce nebyla součástí oficiální volební kampaně ČSSD, svědčí i to, že se jí nezúčastnil ani jihomoravský lídr a ministr financí Bohuslav Sobotka. "Když jsem dnes nastupoval, byl jsem trochu dojatý," přiznal Zeman. Ve srovnání s volbami před osmi lety má však podle svých slov snazší situaci, protože ho již nikdo nemůže podezřívat, že stranu podporuje kvůli vlastnímu prospěchu. Shromážděným slíbil, že po skončení kampaně se z politiky stáhne. "Původně jsem chtěl vystoupení označit za svou labutí píseň, vzhledem k ptačí chřipce to ale není příliš na místě," řekl.

Klaus vetoval zákon o převodu nemocenského na firmy

Prezident Václav Klaus vrátil sněmovně zákon o nemocenském pojištění, podle něhož by v prvních dvou týdnech nemoci měly nemocenskou lidem místo státu vyplácet firmy. ČTK to v pátek sdělil Klausův mluvčí Petr Hájek s tím, že převod vyplácení dávek považuje prezident za omyl. Podle prezidenta neexistuje důvod pro to, aby nemocenskou platil zaměstnavatel, protože nemůže mít za zaměstnance jako celek zodpovědnost. "To by mohlo být opodstatněné pouze v systému, v němž zaměstnavatel vlastní zaměstnance, což z historie známe jen a jedině z éry otrokářství," píše podle Hájka Klaus v odůvodnění svého veta. Dodal, že pokus převést dávky je snahou měnit český "socioekonomický systém ve směru korporativismu, který neodpovídá našemu ústavnímu pořádku".

Klaus stvrdil přísnější postihy domácího násilí i modernější pasy

Oběti domácího násilí se dočkají větší ochrany státu. Podle novely, kterou v pátek podepsal prezident Václav Klaus, budou moci policisté vykázat agresora na deset dnů z domu či bytu, v němž žije s obětí a předtím už své svého partnera opakovaně napadl. Prezident svým podpisem stvrdil i normu, která zavádí cestovní pasy s digitální fotografií a digitálním otiskem prstu. Moderní fotografie se mají v pasech objevit od září letošního roku, otisky prstů od května 2008. Nařízení se ale týká pouze nově vydávaných dokladů. Staré pasy zůstanou v platnosti po dobu, která je v nich uvedena. Takzvané biometrické prvky mají zvýšit ochranu dokladů před paděláním.

Klaus rovněž uzavřel legislativní cestu předlohy zvyšující odměnu pěstounům, kteří se starají o tři děti, případně o jedno těžce postižené. Od státu by měli dostávat zhruba dvakrát více než nyní, tedy zhruba 15.600 korun hrubého. Na další děti v pěstounské péči by byl příspěvek ještě vyšší. Nic také již nebrání tomu, aby do kalendářů přibyly další významné dny - 7. duben jako Den vzdělanosti, 10. červen, který bude připomínat vyhlazení Lidic, a 15. květen jako Den rodin.

Prezident Václav Klaus také podepsal zákon o rostlinolékařské péči, který mimo jiné upravuje pravidla převodu pozemků restituentům. Novelu v polovině března schválila Poslanecká sněmovna v souvislosti s prosincovým zrušením takzvané restituční tečky Ústavním soudem. Změny zákonů o půdě tehdy v dolní komoře prosadily ČSSD a KSČM, a přehlasovaly tak Senát. Kritici argumentovali převážně tím, že předpis zvýhodňuje skupinu lidí, která má ještě u soudů pohledávky, a dává jim možnost získat stavební pozemky za ceny z roku 1990.

Aktuálně.cz: Úředník ministerstva obrany vynášel dokumenty NATO

Občanský zaměstnanec ministerstva obrany Jiří Táborský, kterého minulý týden zatkla policie kvůli ohrožení utajovaných informací, vynášel z úřadu tajná sdělení z dokumentů NATO. V pátek o tom informoval online deník Aktuálně.cz. Zprávy údajně předával Lucii Pohorelcové, zástupkyni stejnojmenné firmy Pohorelec. Podle mluvčího ministra obrany Andreje Čírtka se žádné tajné informace do nepovolaných rukou nestačily dostat. "Naopak, bylo tomu včas zabráněno," řekl ČTK. Policie totiž zasáhla v momentě, kdy úředník okopírované materiály předával zástupkyni firmy v jedné z pražských restaurací. Kriminalisté oba obvinili z ohrožení utajovaných informací. Nyní jsou ve vazbě. Hrozí jim až osmileté vězení. Společnost vyrábí mimo jiné přístroje pro ochranu lidí proti radioaktivnímu, chemického a bakteriologickému zamoření pro vojenské i civilní kryty a polní nemocnice. Informace jí měly pomoci získat zakázku na dodávku materiálu pro jednu z aliančních armád, píše se na stránkách Vojenského zpravodajství www.vzcr.cz.

Policie spojí vyšetřování kauzy biolihu s vraždou Mrázka

Detektivové z útvaru pro boj s mafiemi propojí vyšetřování korupční aféry s biolihem s pátráním po vrahovi kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. "Propojením se otevírá prostor k vypátrání vraha Františka Mrázka i objednavatele této vraždy," sdělila v pátek ČTK mluvčí policie Blanka Kosinová. Prolomila tak informační embargo, které policie na aféru s biolihem uvalila. Obvinění v kauze biolíh František Vybíral a Miloš Červinka byli podle Kosinové v úzkém styku s Mrázkem, který byl v lednu zastřelen. Mrázek byl přitom vážným adeptem na přidělení chystaných obchodů s biopalivy, které se Vybíral podle policie pokoušel ovlivňovat.

Pekárny zvýší kvůli nákladům ceny pečiva

Pečivo možná podraží do konce letošního pololetí. Vyplývá to z vyjádření některých předních pekárenských společností. Výrobci tvrdí, že ceny se musí zvýšit kvůli růstu nákladů, především na energie. Jak velký růst bude, zatím neupřesnili. Podle dřívějšího vyjádření předsedy Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů Stanislava Musila by mohly chleba, pečivo a další pekárenské výrobky podražit na pultech až o čtvrtinu. Jednání s odběrateli hodlá v nejbližších dnech zahájit firma Penam. Růst nákladů totiž podle generálního ředitele Jaroslava Kurčíka už nelze řešit jen úspornými opatřeními, která firma provádí. O kolik se ceny pečiva z produkce Penamu zvednou, Kurčík na pátečním setkání s novináři neupřesnil. Záleží na výsledcích jednání s obchodními řetězci. "Je jednoznačné, že zdražíme, protože to už nejde, není jiné cesty," řekl ČTK mluvčí Delta Pekáren Jaroslav Pomp. Například výdaje pekáren skupiny za plyn se meziročně zvedly o 31 procent, dražší jsou i další energie a vstupy. Také firma Odkolek podle generálního ředitele Jana Jedličky ještě počítá, o kolik by potřebovala zdražit a s odběrateli v kontakt zatím nevstoupila. Náklady se ale zvedly natolik, že ceny nemohou zůstat na současné úrovni, uvedl Jedlička s tím, že změna by měla nastat do pololetí.

Národní archiv převzal další část pozůstalosti po Aloisi Eliášovi

Národní archiv v Praze převzal další část pozůstalosti po bývalém protektorátním premiérovi Aloisi Eliášovi, kterého v roce 1942 popravili nacisté. Badatelé si budou moci prohlédnout část generálovy korespondence, jeho deníky a různé osobní doklady, řekl v pátek ČTK pracovník ústavu Jiří Křesťan. Archiv začal Eliášovu pozůstalost shromažďovat v roce 2003. Již dříve převzal například památky na věznění Eliáše - stříbrné příbory, šachové figurky z chleba nebo soubor hracích karet kolorovaných krví vězňů. "Do léta chceme mít sbírku kompletní," uvedl Křesťan. Předměty archiv získal od manželů Jany a Tomáše Pasákových, kterým je kdysi předala Eliášova manželka Jaroslava. Eliáš se jako předseda protektorátní vlády podílel na formování domácího protiněmeckého odboje a zároveň udržoval styky s československou emigrací v Londýně.

Ostendské muzeum se nebojí ukázat Saddáma Husajna od Davida Černého

Bývalý irácký diktátor Saddám Husajn, spoutaný a zavřený v akváriu coby plastika "Žralok", se přeci jen dočkal předvedení i na belgické půdě. Vystavení díla českého výtvarníka Davida Černého v přímořském letovisku Middelkerke před měsícem zakázal místní starosta z obavy před teroristickou odvetou radikálních islamistů. Ale kontroverzní plastika zakotvila jen o pár kilometrů dále, v Muzeu moderního umění v Ostende, kde po páteční vernisáži bude k vidění až do konce léta. "Vůbec se nebojím. Socha přeci vůbec není proti islámu, ale je proti diktatuře. Saddám Husajn byl hotový žralok v totalitním moři. Ale nebyl to islamista, ale světský diktátor," řekl v pátek ČTK ředitel muzea Willy Van den Bussche. A na výstavu pozval nejen své přátele ze světa umění, ale i pěknou řádku politických veličin, včetně vlámských ministrů kultury a turistiky. Vždyť světový ohlas, který provázel middelkerkský zákaz "Žraloka", může přilákat do muzea na pobřeží Severního moře kupu turistů, ať už milujících umění či alespoň umělecké skandály. "David Černý je angažovaný umělec, nadaný nápaditostí, ironií a schopností karikovat, která ovšem může i šokovat. Žraloka, naloženého v akváriu ve formaldehydu, vystavil svého času jako kontroverzní umělecké dílo Damien Hirst. Černý tuto inspiraci spojil s Husajnovým zatčením v irácké díře. Je to vlastně taková umělecká rekonstrukce případu," soudí ředitel Bussche.

Vaidišová povede tenistky ve Fed Cupu proti Thajsku

V čele s třináctou hráčkou světa Nicole Vaidišovou nastoupí české tenistky k utkání Světové skupiny II Fed Cupu proti Thajsku. Kapitán Tomáš Petera v pátek novinářům oznámil, že v nominaci pro zápas v Bangkoku 22. a 23. dubna jsou dále Klára Koukalová, Iveta Benešová a Barbora Strýcová. Vítězky postoupí do červencové baráže o účast mezi elitní osmičku soutěže. "Věřím, že v Thajsku vyhrajeme," uvedl Petera po pátečním návratu ze Spojených států, kde se s hráčkami sešel a sledoval je na turnajích WTA v Indian Wells a v Miami. Realizační tým doplní dvojice trenérů David Kotyza s Jiřím Fenclem a fyzioterapeut Martin Janoušek.

Počasí

V sobotu bude oblačno, přechodně polojasno. Místy přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty 13 až 17, na horách kolem 8 stupňů.