Zprávy Radia Praha

r_2100x1400_radio_praha.png

Václav Havel se rozloučil s prezidenty Polska a Rakouska

V úterý po poledni se v pražské restauraci Bellevue nedaleko Karlova mostu setkal prezident Václav Havel s prezidenty Polska a Rakouska Alexandrem Kwašniewskim a Thomasem Klestilem a na rozloučenou před uplynutím svého prezidentského mandátu s nimi poobědval. Ještě před tím, než tři prezidentské páry zasedly k slavnostní tabuli, stačil Klestil odpovědět na otázku jednoho z novinářů, co Havel znamená pro Rakousko. Je to jeden z nejvýznamnějších politiků Evropy, prohlásil Klestil.

Thomas Klestil popřál Václavu Havlovi návrat za psací stůl

V poselství nahraném na videu, o němž informoval úřad rakouského prezidenta ve Vídni, Thomas Klestil vysoce ocenil osobnost Václava Havla. Označil ho "velkého prezidenta, významného Evropana a obnovitele demokracie". Havel podle rakouského prezidenta platí za idol jedné generace, která se v roce 1989 vydala do Evropy a v roce 2003, kdy z úřadu odchází, prožívá velké dílo znovusjednocení Evropy. V tomto období se Havel projevil jako prozíravý a na budoucnost orientovaný politik, který poznal, že i nejobtížnější problém se stává lehčím, když existuje vůle k dialogu. Rakouský prezident zdůraznil, že Havel je symbolem pro lidskou důstojnost, svobodu, demokracii, spravedlnost a solidaritu, a popřál mu dostatek času a radosti pro návrat za psací stůl velkého spisovatele.

Šéfové koaličních stran zatím kandidáta na prezidenta nevybrali

Předsedové sociálních demokratů Vladimír Špidla, lidovců Cyril Svoboda a unionistů Petr Mareš na úterní schůzce žádného společného prezidentského kandidáta nevybrali. Při odchodu z Kramářovy vily, kde strávili téměř dvě hodiny při pracovní snídani, ale ujistili, že mají vůli se dohodnout nejen mezi sebou, ale i s ostatními parlamentními politickými silami do tří týdnů. "Jednat se bude se všemi politickými subjekty," uvedl Špidla s tím, že se ve středu nebo ve čtvrtek určí termíny. Obrátí se i na ODS, zda trvá pořád na Václavu Klausovi. Klaus nemá podle Špidly naději zvítězit v žádné volbě, a to přímé ani nepřímé. Šéfové koalice jsou podle Špidly připraveni vybrat obecně uznávaného a velmi kvalitního člověka, který bude mít podporu "napříč politických spektrem". ČSSD prý už představu má, Špidla ale odmítl kohokoliv jmenovat. Třetí volba může být teprve poté, až bude jisté, že bude úspěšná, řekl premiér.

Občanští demokraté trvají na kandidatuře Václava Klause

ODS stále stojí za kandidaturou svého čestného předsedy Václava Klause do nejvyšší ústavní funkce. Na úterním společném zasedání dali poslanci a senátoři této strany lídrovi ODS Mirkovi Topolánkovi mandát, aby s tímto postojem šel do jednání s šéfy ostatních parlamentních stran. Topolánek uvedl, že občanští demokraté nabízejí celé politické reprezentaci Václava Klause do případné třetí volby i do volby přímé. Jeho stranický kolega Miroslav Beneš doplnil, že Klaus je přijatelný pro všechny strany, což se prokázalo už v prvních dvou volbách, kdy získal bývalý premiér nejvíce hlasů. ODS tak reagovala na výzvu premiéra Vladimíra Špidly, aby dala vědět, zda za Klausem stále stojí. Topolánek zatím nedostal pozvánku na jednání s vládní koalicí, dosud nemá sjednán ani termín schůzky s vicepremiérem Petrem Marešem. Šéf unionistů se podle pondělního vyjádření chystá Topolánka přemlouvat, aby od Václava Klause, který u některých poslanců a senátorů vzbuzuje velké antipatie, ODS ustoupila.

Lidovci preferují nepřímé volby prezidenta

Lidovci stále sázejí spíše na parlamentní volbu prezidenta, připouštějí však, že lpění ODS na kandidatuře Václava Klause zvyšuje pravděpodobnost volby přímé. Místopředseda KDU-ČSL Josef Janeček po jednání poslaneckého klubu uvedl, že pokud bude ODS trvat na Václavu Klausovi, je pravděpodobnější přímá volba. Nevěří, že parlament by Klause zvolil. "Byli bychom rádi, kdyby ODS přistoupila na myšlenku kandidáta, který by byl široce podporován jak ODS, tak koaličními stranami," uvedl. Dodal, že parlamentní volba by byla rychlejší než lidové hlasování o hlavě státu. Republice by navíc podle něj prospělo, kdyby v době vstupu do EU měla prezidenta. Lidovci nechtějí hovořit o žádných jménech, v souvislosti s jejich kandidáty se spekuluje o rektorovi Univerzity Karlovy Ivanu Wilhelmovi či bývalém ministru školství Janu Sokolovi. Podle některých informací zkusí nejprve znovu nabídnout kandidaturu předsedy Senátu Petra Pitharta, který už neúspěšně kandidoval v první volbě.

ČSSD v Litoměřicích nechce nadále Špidlu v čele strany

Litoměřičtí sociální demokraté nechtějí v čele strany Vladimíra Špidlu. Jak uvedl místopředseda okresního výkonného výboru Jaroslav Grečl, okresní výkonný výbor v pondělí večer jednomyslně přijal usnesení, v němž Špidlu žádá, aby již na nadcházejícím sjezdu na předsedu strany nekandidoval. O kandidátech na tuto funkci podle něj sice výbor diskutoval, ale žádného nenominoval. Vedení litoměřické okresní organizace ČSSD, která má zhruba 210 členů, podle Grečla také požaduje, aby "vzhledem k závažným nedostatkům při řízení strany nekandidovali do funkcí místopředsedů ministři a vrcholoví funkcionáři Poslanecké sněmovny a Senátu". Špidla zřejmě nemá příliš příznivců ani na Královéhradecku, kde delegáti sobotní krajské konference těsným poměrem hlasů nepodpořili návrh, aby znovu kandidoval na šéfa strany. Rozhodnutí královéhradecké ČSSD je však zatím ojedinělé. Prakticky všechny ostatní krajské konference strany Špidlu na předsedu znovu nominovaly.

Do Afghánistánu odletělo deset vojenských chirurgů

Z Prahy do Afghánistánu odletěl v úterý v poledne desetičlenný armádní chirurgický tým. V rámci německého zdravotnického zařízení navážou čeští lékaři na práci české polní nemocnice, jež v oblasti v misi ISAF působila do konce loňského roku. Všech deset lékařů působilo do prosince v řadách 11. polní nemocnice nedaleko Kábulu. Práci českých lékařů spojenci vysoce hodnotili. Kromě lékařů by v blízké budoucnosti měli v Afghánistánu působit i čeští vojáci speciálních sil. Asi 120 mužů nyní dokončuje přípravu, o přesném termínu jejich odletu však nebylo dosud rozhodnuto. Zapojit by se měli do "ostré" akce v protiteroristické operaci Trvalá svoboda v afghánských horách.

Policie navrhla obžalovat Sittu a Pechu za šikanu v Afghánistánu

Policie skončila vyšetřování dvou velitelů z Afghánistánu, kteří byli obviněni kvůli šikanování vojáků. Vyšetřovatel navrhl, aby velitel 6. polní nemocnice Jindřich Sitta a náčelník štábu Michal Pecha byli obžalováni a postaveni před soud. Sittu a Pechu policie podezřívá z toho, že svým podřízeným ukládali přísné tresty, které odporují zákonům. Na chování obou velitelů si stěžovali vojáci, kteří s nimi byli v Afghánistánu. O pochybení obou velitelů podle policie svědčí i kontrolní zprávy armádní inspekce. Policejní rada začal šikanu vojáků v Afghánistánu vyšetřovat počátkem prosince. Podle policie vytvořili v rozporu se zákonem a armádními předpisy vlastní kázeňský řád a na jeho základě pak prý ukládali neodpovídající tresty. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí každému z nich až tři roky vězení.

Komerční bance hrozil výbuch, šlo však o planý poplach

V úterý ráno telefonicky hrozil neznámý muž, že v pobočkách Komerční banky v celé zemi je bomba. Podle anonyma měla explodovat v 11:00. Banka má v zemi 332 poboček. Policie všechny pobočky banky prohledala, žádnou výbušninu však nenašla. Mužský hlas volal podle policie kolem 09:00 z veřejného telefonního automatu v Praze do liberecké pobočky banky. Zaměstnanci poté okamžitě zavolali na ústředí banky do Prahy. "Upozornili jsme policii, ve spolupráci s policií byla ve všech pobočkách přijata bezpečnostní opatření, několik poboček bylo zhruba na hodinu uzavřeno," řekla mluvčí Komerční banky Marie Růžičková. Policie nyní případ nadále šetří jako šíření poplašné zprávy.

K referendu o vstupu do EU chce přijít většina lidí

Až 63 procent občanů se chce zúčastnit referenda o vstupu České republiky do EU. Necelá třetina lidí se ještě nerozhodla a sedm procent by k referendu nepřišlo. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM. Pro vstup země by v referendu hlasovalo 47 procent, proti by bylo 19 procent lidí. Třetina Čechů není rozhodnuta, jak by hlasovala. Podobné postoje měli lidé i v prosinci. Nejčastěji vstup do unie podporují mladší lidé, s vyšším vzděláním, dobře zajištění lidé, studenti a podnikatelé a stoupenci ODS a Unie svobody-DEU. Proti jsou hlavně lidé starší 60 let a příznivci KSČM. Mezi voliči ČSSD a KDU-ČSL není situace tak jednoznačná, je mezi nimi vysoký podíl nerozhodnutých. Referendum by se mělo konat 15. a 16. června. Vláda k němu připravila informační kampaň, do níž investuje přes 200 milionů korun.

Ochrana cizinců v ČR se má přiblížit pravidlům EU

Dočasná ochrana by měla být cizincům v České republice poskytována v budoucnu podle jednotných pravidel uplatňovaných v zemích Evropské unie. V současnosti je ochrana zajišťována v rámci zákona o pobytu cizinců na území ČR z roku 1999. Zvláštní zákon, který se bude zabývat pouze dočasnou ochranou a který bude v souladu se směrnicí EU, projedná ve středu vláda. Dočasně by podle předkládaného návrhu měli být chráněni zejména lidé, kteří potřebují ochranu mezinárodního společenství, osoby, v jejichž zemi se například válčí. Ve středu se bude vláda také zabývat stanovením denního příspěvku pro obce, na jejichž území je azylové zařízení. Útočiště pro azylanty provozuje a financuje Správa uprchlických zařízení, tedy stát. Vláda se snaží každoročně přispět obcím na veřejné náklady, které občané hradí z daní. Uprchlíci totiž mnohdy užívají obecních zařízení - školy, veřejné osvětlení, prostranství či infrastrukturu. Navrhovaný příspěvek, který tyto obce dostávají každoročně, činí letos sedm korun na osobu. Stejnou částku za denní pobyt uprchlíka dostaly obce od vlády také v posledních třech letech. Příspěvek, který ročně činí asi 2600 korun, se vztahuje i na úhradu nákladů základních škol, které navštěvují děti žadatelů o azyl.

Částky nad sto tisíc korun by se měly platit jen převodem z účtu

Ministerstvo financí předkládá návrh zákona o omezení plateb v hotovosti, podle něhož by se částky přesahující 100.000 korun měly platit pouze bezhotovostně prostřednictvím účtu u banky. Zákon projedná vláda na svém středečním zasedání. Navrhovaný zákon by měl omezit praní špinavých peněz a daňové úniky. Opatření se vztahuje na platby v korunách i cizí měně mezi občany a podniky na území České republiky i na platby do zahraničí. Zákon by se neměl vztahovat na výplaty mezd, platů a ostatních odměn za práci, platby důchodů, výplaty z penzijních fondů a na vklady nebo výběry peněz v hotovosti u peněžních ústavů. Dodržování zákona budou kontrolovat finanční a celní úřady. V případě porušení zákona budou moci udělit pokutu od 10.000 korun do jednoho milionu korun nejen plátci, ale i příjemci hotovostní platby. Podobný zákon platí i v zemích Evropské unie, například ve Francii, Itálii či Belgii.

Vysoké školy předloží svůj návrh financování škol

Vysoké školy připravují vlastní projekt financování veřejného vysokého školství. Projekt chtějí ministerstvu školství předložit do léta tak, aby již v příštím roce byly školy dotovány podle nových pravidel. Jak uvedl rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm, rektoři původně očekávali, že s návrhem financování vysokého školství přijde resortní ministerstvo, bohužel se tak ale nestalo. Rektoři se před více než rokem dočkali od státu dvoumiliardové investice, nikoli však zahájení prací na nové koncepci financování vysokých škol. Nový systém přitom vedení univerzit pokládá za nutné. Nyní jsou školy financovány jen na základě nárůstu počtu studentů, což rektoři považují za nevyhovující. Ministryně školství Petra Buzková se nechtěla k reformě konkrétně vyjádřit.

Program Sapard bude podporovat vzdělávání zemědělců a potravinářů

Program předvstupní pomoci EU Sapard bude podporovat vzdělávání českých zemědělců a potravinářů. Projekt s názvem Zlepšování profesního vzdělávání čeká ještě na audit expertů z Bruselu. Evropská unie by jej měla potvrdit v dubnu. Na vzdělávací projekty je určeno asi 25 milionů korun včetně spoluúčasti českého rozpočtu. Zemědělci a potravináři se tak budou moci účastnit přednášek, seminářů a podobných akcí, aniž by museli hradit náklady jejich uspořádání. Ty bude plně platit program Sapard. Vzdělávací akce se musí účastnit nejméně 15 lidí. Náklady na projekt se předpokládají v rozmezí od 300.000 do dvou milionů korun, přičemž veřejná podpora je bude plně pokrývat. Mezi základní témata vzdělávacích projektů by měly patřit například strukturální fondy a Sapard, společná zemědělská politika EU, potravinářství či rozvoj venkova.

Stát zvažuje prodej holdingu Vítkovic jako celek

Stát zvažuje prodej holdingu Vítkovice vcelku a nikoli po jednotlivých dceřiných firmách. V nejbližších dnech by vedení Vítkovic mělo od vlády obdržet rozhodnutí, zda se prodá 67 procent akcií v držení Fondu národního majetku najednou, nebo se bude ostravská firma prodávat po částech. Při privatizací holdingu by nový vlastník přebral dluh Vítkovic u České konsolidační agentury, který je okolo 2,7 miliardy korun. Podnikatelský plán Vítkovic, schválený akcionáři společnosti na hromadě v prosinci loňského roku, počítal s postupným prodejem jednotlivých dceřiných firem. Vedení podniku plánovalo během prvního pololetí prodej největší dceřiné firmy Vítkovice Strojírenství, která zaměstnává 3300 lidí. Letos měly být prodány i Vítkovické slévárny, Vítkovice Ozubárna, Vítkovice-Stamont, Vítkovice-Výzkum a vývoj, a hotel Atom. Ty mají dalších tisíc lidí. Celý holding zaměstnává asi 7000 osob.

Japonci zahájili další přímou investici na Kladensku

Už čtvrtou přímou investici japonských firem na Kladensku zahájila Furukawa Electric Autoparts Central Europe. Poklepem na základní kámen v průmyslové zóně Unhošť odstartovala stavbu závodu na výrobu spínačů k air-bagům automobilů. Halu o celkové ploše 3000 metrů čtverečních postaví do pěti měsíců stavební firma Skanska CZ. Do stavební části závodu Furukawa investuje 80 milionů korun, do technologií a rozšíření v dalších letech více něž 300 milionů korun. "Už od července tu chceme vyrábět až 100.000 automobilových komponentů měsíčně," řekl prezident Furukawy Electric Autoparts Central Europe Akira Matsui. Závod podle něj ve třísměnném provozu zaměstná 200 pracovníků, zejména žen a osob se sníženou pohyblivostí. Produkce je ze 70 procent určena k prodeji v České republice. Prostřednictvím firmy Tokai Rika bude směřovat do závodu konsorcia Toyota-Peugeot v Kolíně, informoval. Zbývajících 30 procent výroby bude firma exportovat do Velké Británie pro vozy Honda.

Němečtí odboráři přivezli zaplaveným obcím pomoc

Zástupci německého odborového svazu Deutsches Gewerkschaftsbund pomáhají s obnovou českých obcí postižených srpnovými povodněmi. Starostce Křešic na Litoměřicku Ludmile Jiříkové a místostarostovi Hory Svaté Kateřiny na Mostecku Petru Pakostovi v Ústí nad Labem předali po 20.000 eur, dohromady zhruba 1,2 milionu korun. Informovala o tom mluvčí ústeckého krajského úřadu Romana Konečná. Pomoc ocenil ústecký hejtman Jiří Šulc. Poukázal na skutečnost, že zejména malé obce nemají na odstraňování škod v rozpočtu žádné rezervy. V Křešicích opraví podle starostky z darovaných peněz mateřskou školu. V Ústeckém kraji způsobily ničivé srpnové záplavy škody za více než 11 miliard korun.

Lidé si nemohou pojistit domy v pásmu záplav

V oblastech, které byly v posledních letech vícekrát postiženy záplavami či povodněmi, si občané vesměs nemohou své domy či domácnosti proti těmto rizikům pojistit. Pokud velká voda postihla obydlí za posledních deset let jednou, zaplatí lidé za pojištění zhruba dvojnásobek než klienti s nemovitostmi v oblastech, kterých se záplavy nedotkly. Jestliže více než jedenkrát, nelze majetek proti těmto katastrofickým rizikům běžně pojistit. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Záplavy, které postihly Českou republiku loni v srpnu, způsobily klientům pojišťoven škody přes 32 miliard korun. Předtím ničil majetek vodní živel na Moravě v roce 1997, přičemž tehdy pojišťovny vyčíslily škody na deset miliard korun. Letos se vylily z břehů některé místní vodní toky již počátkem roku.

Důchodci v Dubí mají přístup na internet

Obyvatelé domova důchodců v Dubí na Teplicku mají o nynějška k dispozici internet. Podle ředitele domova Jiřího Suchého měli zájem zahrát si po internetu šachy či o seznamovací stránky, tak jim vedení domova připojení na informační dálnici umožnilo. V domově v Dubí žije 340 obyvatel, jejich průměrný věk je 76 let. Přesto se jeho pracovníci domnívají, že jeden počítač asi stačit nebude. Jsou proto připraveni možnost připojení podle zájmu rozšířit. Vedle internetu však mají obyvatelé domova řadu dalších příležitostí pro aktivní život: například koncerty, výstavy a výlety. Pracovníci domova, jenž byl postaven v roce 1974, se snaží podmínky pro život svých obyvatel soustavně vylepšovat. Připravují proto například projekt nadstandardních apartmá a dalších stavebních úprav.

Britská televize odvysílala dokument o Nicholasi Wintonovi

Britská televize ITV1 vysílala v noci na úterý nový dokument o zachránci českých dětí siru Nicholasi Wintonovi. Více než hodinový snímek Esther Rantzenové vypráví historii některých z více než 600 zachráněných, ale připomíná také osud těch, které se zachránit nepodařilo a kteří byli zavražděni v Osvětimi. Význam Wintonova činu shrnuje jeden ze zachráněných. Stojí v pražské Pinkasově synagoze pod seznamem všech Židů, které Němci zavraždili. Čte jména svého otce, matky a sestřenice. A dodá: "A nebýt Wintona, tak tam z naší rodiny bylo ještě jedno jméno. Moje." Winton před válkou zachránil 669 českých dětí tím, že zorganizoval vlakové transporty z Prahy do Británie. Pro všechny děti musel zajistit od Němců povolení k výjezdu, od Britů povolení ke vstupu, přijetí v rodině a složit padesátilibrovou kauci. Winton dostal v Británii nižší vyznamenání už v roce 1993 a český Řád Tomáše Garrigue Masaryka v roce 1998. Letos jej královna povýšila do šlechtického stavu.

Srdce nad Hradem by mělo v pátek zhasnout

Neonové srdce, které od 17. listopadu září nad Pražským hradem, zhasne v pátek 31. ledna v 18:00. Stejně jako při rozsvícení artefaktu výtvarníka Jiřího Davida by měl i u tohoto kroku asistovat prezident Václav Havel. Srdce mělo původně svítit až do skončení Havlova funkčního období, tedy do 2. února. V tento den však bude Havel příliš zaneprázdněn oficiálními povinnostmi, proto zhasne neonové srdce už v pátek. Srdce se bude slavnostně zhasínat v galerii Leica v budově Nejvyššího purkrabství na Pražském hradě. Další osud díla, které vyvolalo kladné i záporné reakce, zatím není jistý - projevilo o něj zájem německé město Lipsko, podle Davida se jedná i o uspořádání aukce ve prospěch nadace Vize 97, na které by bylo dílo vydraženo.

Polský režisér Reut uvedl na Febiofestu film o autistických dětech

V americko-polské koprodukci natočil režisér Przemyslaw Reut celovečerní snímek nazvaný "Paradox Lake". Vznikl v prostředí letního tábora pro autistické děti a právě ony jsou jeho hrdiny. Pražský Febiofest ho představil v sekci Nové polské filmy. Film byl podle Reuta již oceněn na řadě zahraničních festivalů. Dostal i cenu za scénář, který však prakticky neexistoval, neboť 90 procent filmu byla improvizace. Reut film natáčel v USA na skutečném táboře pro děti s touto duševní poruchou a dokončoval v Polsku. Rok před natáčením v tomto táboře režisér pracoval jako vychovatel, což mu při filmování podle jeho slov velmi pomohlo.

Skupině Lucie hrozí již po několikáté rozpad

Nedlouho před turné k 15. výročí založení skupiny Lucie, které má začít 7. května, jí hrozí již po několikáté rozpad. Skupina, jejíž skladby jsou již řadu v čele hitparád české populární hudby, se rozhodla pro umělecké neshody ukončit spolupráci s jedním ze svých členů Michalem Dvořákem. Ten to označil za rozpad kapely. Zbylá trojice - David Koller, Robert Kodym a Petr Břetislav Chovanec (P.B.CH.) - je ale jiného názoru. "Skupina Lucie samozřejmě svoji činnost nekončí a pokračuje dál a připravuje velké květnové turné", stojí na oficiálních stránkách skupiny.

V létě začne zkušební provoz v novém skleníku Fata Morgana

Nový skleník Pražské botanické zahrady Fata Morgana, jehož stavba přijde na dvě stě milionů korun, zahájí zkušební provoz zhruba v polovině roku. Veřejnost však bude skleník podle ředitele zahrady Milana Presse otevřen až o rok později. Roční zkušební provoz, během něhož je třeba vyladit ovládací mechanismy a sledovat bezpečnost, je podmínkou kolaudačního řízení. "Otevření skleníku bude věc skutečně zcela mimořádná i v rámci střední Evropy," uvedl Press. V největší části skleníku budou tropické rostliny a jezírko s malými krokodýly. V dalších budou sukulenty a chladnomilné rostliny. Unikátní skleník o rozloze 2000 metrů čtverečních má mít tři části. V každé má být jiná teplota. Lidé si v něm budou moci prohlédnout mimo jiné největší evropskou sbírku guatemalské flóry a vietnamských orchidejí. Výstavbu skleníku provázely četné problémy. Především se z původně odhadovaných 20 milionů prodražil na desetinásobek. Zahrada navíc musela zaplatit stavebnímu úřadu půlmilionovou pokutu, protože část skleníku nestavěla podle projektu, na který dostala stavební povolení.

Asociace potvrdila trest pro hokejistu Dudu

Stop pro dva extraligové zápasy a pokuta ve výši 50 000 korun za nesportovní chování - takový trest potvrdila Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů hokejovému útočníku Slávie Radku Dudovi. Asociace se tak ztotožnila s pondělním návrhem dozorčí rady Slavie. Klub navíc doporučil trenérům národního mužstva, aby Dudu nepozvali na nejbližší reprezentační akci, kterou budou od 4. do 9. února Švédské hokejové hry. Duda šel po utkání v Liberci do domácí šatny a tam údajně udeřil pěstí obránce Martina Čakajíka. Duda popřel, že by do kabiny vešel, ale záběr průmyslové kamery umístěné na chodbě ho usvědčil ze lži. Právě tím si proti sobě poštval veřejnost a vedení Slavie ho potrestalo za pošpinění klubového jména. "Musím to akceptovat, Slavia je můj zaměstnavatel," řekl Duda po jednání disciplinární komise.

A na závěr ještě krátce o počasí:

V noci bude oblačno s občasnými sněhovými přeháňkami, teploty klesnou na 2 až -2 stupně. Zítra čekáme opět oblačno se sněhovými přeháňkami nebo sněžením, odpolední teploty nula až 4 stupně, na horách kolem mínus čtyř.

Tolik zprávy Radia Praha.