Akrobat Valenta skončil ve Špindlerově Mlýně čtvrtý

Aleš Valenta skončil čtvrtý v sobotním závodu Světového poháru akrobatických skokanů na lyžích ve Špindlerově Mlýně. Olympijskému vítězi ze Salt Lake City se tak vydařil návrat na můstky po měsíční pauze zaviněné zraněním zad. Po prvním kole Valenta dokonce vedl, při druhém skoku ale neustál dopad a klesl za medailové pozice. První vítězství v sezoně a šesté v kariéře vybojoval Bělorus Dmitrij Daščinskij. Druhé místo obsadil Číňan Chan Sien-pcheng a třetí byl Kanaďan Kyle Nissen, za kterým Valenta zaostal jen o 1,33 bodu. Světový pohár stále vede Američan Jeret Peterson, jenž v krkonošské soutěži pokazil dopad, byl čtrnáctý a nepostoupil do finále. Valenta se v hodnocení SP posunul na 12. místo.