Česko-americká televize vysílá už deset let

Czech American TV, logo

Zviditelnit Českou republiku v zámoří se před deseti lety rozhodl americký producent českého původu John Honner. Spolu s několika krajany založil v Chicagu nekomerční společnost Czech-American TV. Tým, který dnes vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů českého původu. Novinkou k desátému výročí televize je spuštění nového webu, který přináší divákům jejich oblíbené pořady v novém kabátě.

Cílem Czech-American TV je rozšířit povědomí o České republice a její kultuře. Autoři připravují videodokumenty, ve kterých představují české regiony, města a památky, folklorní tradice nebo typické české pokrmy. Diváci se díky televizním pořadům mohou ale zdokonalit i v českém jazyce. Televize pro své diváky připravuje i speciální vysílání. Například den před Štědrým večerem, mohli lidé na svých obrazovkách sledovat speciální program zaměřený na tradice českých Vánoc. Czech-American TV má v současné době osm poboček a spolupracovníky v několika státech USA a v České republice. Vysílacím jazykem je angličtina.

V USA televizní vysílání sleduje přes dva a půl milionu domácností na kabelové televizi v šedesáti městech a přes sto tisíc diváků prostřednictvím internetu, a to především v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Ruské federaci. Největší novinkou je spuštění nového webu. Na webové adrese www.catvusa.com si diváci mohou prohlédnout své oblíbené pořady ve zbrusu nové úpravě. Díky odkazu Videodokumenty o České republice je nyní možné záznamy sledovat také na chytrých telefonech a tabletech. Na tomto projektu pracovalo několik měsíců šest českých profesionálních programátorů, webmasterů a grafiků, a to bez nároku na honorář. To televize jako nezisková organizace velice oceňuje. Jejich kompletní jmenný seznam je na webových stránkách televize v sekci Our Team.

Mezi partnery vysílání patří CzechTourism a Ministerstvo zahraničních věcí. Seznam všech partnerů a informace o projektu Czech-American TV najdete na webových stránkách.

klíčové slovo:
spustit audio