Číňanka i-na vyhrála ve Špindlerově Mlýně závod akrobatek

Číňanka Li Ni- na vyhrála páteční závod akrobatických skokanek na lyžích ve Špindlerově Mlýně a poprvé v kariéře získala celkové vítězství ve Světovém poháru. Závod se měl původně uskutečnit až v sobotu společně se soutěží mužů, ale pořadatelé ho uspořádali už v pátek. "Přizpůsobili jsme program mužům, aby měli lepší podmínky a mohli déle trénovat," řekl Marek Rejman z pořadatelské agentury GSMA. Závod mužů začne ve ski areálu Svatý Petr v 10:30. Dvaadvacetiletá Li Ni-na vyhrála obě soutěžní kola a se skoro desetibodovým náskokem porazila Evelynu Leuovou ze Švýcarska. Třetí místo obsadila Ruska Anna Zukalová. Číňanka má na kontě 925 bodů a před druhou Lydií Ierodiaconouovou z Austrálie vede o 271 bodů, přičemž už zbývá jen závod v Madonně di Campiglio. V sobotu nebude ve startovním poli chybět olympijský vítěz Aleš Valenta, který se do seriálu SP vrací po měsíční pauze zaviněné zraněním zad.