Eva Koťátková se stala držitelkou ceny Dorothea von Stetten-Kunstpreis

Výtvarnice Eva Koťátková se stala držitelkou ceny Dorothea von Stetten-Kunstpreis, foto:  České centrum Berlín

O prvenství české umělkyně rozhodla pětičlenná odborná porota složená ze zástupců německé a české výtvarné scény. Nominovaná díla včetně vítězného, jsou k vidění v prostorách Kunstmuseum Bonn do 17. 8. 2014. Šanci získat cenu letos měla hned pětice mladých umělců z České republiky: Adéla Babanová, Petra Herotová, Eva Koťátková, Václav Magid a Jakub Nepraš.

Mladé české umění získalo postupně respekt německých odborníků i veřejnosti. „Do soutěže o Dorothea von Stetten-Kunstpreis není možné se přihlásit a umělci musejí být nominováni nezávislými odborníky z oboru - letos tak bylo nominováno devět českých umělců, z nichž porota vybrala pět, jejichž dílo nyní vystavuje Kunstmuseum Bonn", vysvětluje Monika Štěpánová, ředitelka Českého centra Berlín, která se propagaci české kulturní scény v Německu zaměřuje již několik let.

Diskuse s názvem Současná česká umělecká scéna se uskuteční 13. srpna 2014 v Kunstmuseum Bonn. České centrum Berlín zároveň podporuje sólovou výstavu Evy Koťátkové v Schinkel Pavillonu, který se nyní stává jednou z nejsledovanějších uměleckých scén v Berlíně. Českému umění v Německu se zkrátka daří.