Havlíkův debut Zejtra napořád uspěl na festivalu v americkém Tiburonu

Plakát filmu Zejtra napořád

Režisér Rudolf Havlík uspěl se svým debutem - filmem Zejtra napořád - na americkém festivalu v Tiburonu v Kalifornii. Získal cenu za nejlepší scénář. Zčásti se v něm inspiroval osobními zkušenostmi z cestování a podnikání po Asii a hledáním pocitu domova v České republice.

Hlavní hrdina příběhu Petr Kraus žije v trysku, jeho život je jeden velký adrenalin. Obchodovat s nebezpečnými lidmi, létat z kontinentu na kontinent, dávat si schůzky naslepo a sem tam se svalit do nějakého průšvihu, ze kterého ho musí vysekat nejlepší kamarád.

Petr Kraus je jedním z miliónů lidí, kteří každou noc usínají s tím, že změní svůj život. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. I když zakázku zkazí, vyráží na sjednané schůzky. Občas potkává divné lidi, občas ty pravé. Přitom si není úplně jistý, co vlastně hledá.

Dilm Zejtra napořád měl premiéru loni na festivalu v Karlových Varech. Na jaře se objevil i na festivalu ve Phoenixu v Arizoně. Režisér Rudolf Havlík Havlík do hlavních rolí obsadil Pavla Baťka, slovensko-maďarskou herečku Vicu Kerekesovou a Filipa Blažka.