Kellner na videu: Češi jsou závistiví. Koho nebaví práce, ať jde do „mekáče“

Česká nátura je závist a ten, koho nebaví práce, ať si odpočine při práci v McDonald's. To říká zesnulý miliardář Petr Kellner na sestřihu videí, které zveřejnila na svém webu Kellnerova investiční skupina PPF k jeho čtvrtečním nedožitým 57. narozeninám. Ředitel pro vztahy s veřejným sektorem ve firmě PPF Vladimír Mlynář dnes na twitteru uvedl, že tento sestřih ukazuje opravdového Kellnera. S médii Kellner komunikoval zřídka. Na videu také říká, že je podnikatel i otec, konzervativec i liberál. Třeba v roce 2019 ve výroční zprávě PPF uváděl, že je Evropa ovládána rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot.

Kellner zahynul spolu s dalšími čtyřmi lidmi letos 27. března při nehodě vrtulníku na Aljašce. "Doopravdy ho, bohužel, znalo jen málo lidí, ale existuje pár historických záznamů, kde je alespoň trochu vidět, jaký doopravdy byl," uvedl dnes Mlynář. Kellner na jednom ze záznamů například říká, že se mu podařilo vybudovat firmu, která má ohlas ve světě. Nedaří se ale podle něj, aby Češi byli pyšní na někoho, kdo uspěl ve světě. "Hodně to souvisí s tou českou náturou, a to je závist. To se asi neprolomí, to tak prostě je," řekl.

O sobě Kellner v sestřihu říká, že je podnikatel i táta. "Jsem introvert. Já vlastně nemám rád nějaké velké společnosti, velká shromáždění. Ale hlavně chráním rodinu, soukromí," uvedl. K politickému zaměření prohlásil, že se považuje za pravicového člověka se silným sociálním cítěním.