Macík vyhrál podruhé za sebou etapu na Rallye Dakar

Pilot kamionu Iveco Martin Macík vyhrál podruhé za sebou etapu na Rallye Dakar. Po úterním triumfu ovládl i dnešní 10. dějství, když porazil druhého Dmitrije Sotnikova z Ruska o minutu a 40 sekund. V průběžném pořadí 43. ročníku soutěže je Macík nadále pátý za Alešem Lopraisem, který dnes zajel s odstupem čtyř minut sedmý čas. V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov.

Automobilový jezdec Martin Prokop zajel patnáctý čas a průběžně klesl na 9. místo. Stále vede Francouz Stéphane Peterhansel. Motocyklový jezdec Martin Michek zajel čtrnáctý čas a v průběžném pořadí se udržel na 13. místě. Na dnes nejrychlejšího Američana Rickyho Brabce český motokrosař ztratil 19 minut. Do čela celkového pořadí se nově dostal Argentinec Kevin Benavides, na druhého Brabce má ale náskok jen 51 sekund.  Organizátoři 43. ročníku Dakaru dnes pro závodníky připravili 583 km dlouhou trať, jejíž součástí byl 342 km rychlostní zkoušky.