Nekonečné vesmíry – České hry a jejich globální úspěch

Česká centra a Radio Prague International společně startují sérii 10 krátkých videí mapujících současnou českou gamingovou scénu.

Série předchází připravovanému výstavnímu projektu Nekonečné vesmíry – České hry a jejich globální úspěch určený zahraniční veřejnosti iniciovaný Českými centry a připravovaný ve spolupráci s širokým spektrem partnerů.

Sérii uvedou kurátor výstavy a současně zakladatel archivu českých a slovenských počítačových her VISIONGAME.CZ Miroslav Žák a předseda Asociace českých herních vývojářů (GDA) Pavel Barák. Další díly postupně představí 8 herních studií, která přiblíží aktuální rozmanitost českého gamingového prostředí, jeho charakteristiku, témata, zpracování a inspirace prostřednictvím jejich zakladatelů či výkonného nebo komunikačního vedení. Posledním dílem bude vstup Michala Berlingera, působícího na FAMU, coby reprezentanta za oblast vzdělávání pro obor herního designu.

Série bude spuštěna 19. 10. 2023 paralelně na sociálních sítích Českých center a na webu Radio Prague International. Každý nový díl bude zveřejňován vždy ve čtvrtek až do 21. 12. 2023.

Výstavní projekt bude v zahraničí zahájen  v průběhu roku 2024. Krátké uvedení jeho pop-up verze se plánuje v rámci konference zaměřené na videoherní průmysl Game Developers Session Prague 2023, která proběhne začátkem prosince.

klíčová slova:
spustit audio

Související

  • Nekonečné vesmíry

    Mafia, Arma či Chuchel - to jsou příklady českých videoher, které dobyly svět. Podívejte se do zákulisí českého herního průmyslu v sérii RPI a Českých center.