V Praze vzniká film o brazilském architektovi českého původu
Alfréd Willer, tak se jmenoval brazilský architekt českého původu. V Brazílii se řadí mezi takové legendy, jako jsou například Oscar Niemeyer nebo Juscelino Kubitschek.
Alfréd Willer se ve městě Curitiba zasadil o základy územního plánu a zrealizoval tam mnoho pozoruhodných staveb. Miracle Film teď ve spolupráci s britskou společnotí Pentagram natáčí v Praze a okolí umělecký dokument o jeho životě. Film režíruje jeho dcera Marina Willerová a za kamerou stojí César Carlone, držitel Oscara za film Město bohů z roku 2002.
Alfréd Willer se do chemičky v Kaznějově vrátil v roce 2006
Alfréd Willer se narodil v Kaznějově u Plzně v roce 1930 jako syn strojního inženýra Viléma Willera, který objevil způsob, jak synteticky vyrobit kyselinu citronovou. Po vpádu nacistů v roce 1939 musela celé rodina opustit Kaznějov. Původně chtěli odjet z republiky. Byly jim však odebrány pasy, a tak se Willerovi uchýlili do Prahy, kde jako jedna z pouhých dvanácti židovských rodin přežili okupaci. Právě díky patentu na výrobu strategické suroviny - kyseliny citrónové, uvedla Marie Grofová ze společnosti Miracle Film.
V roce 1947 se Willerovi odstěhovali do Brazílie, do města Sao Paulo. Tam měl Vilém Willer problémy najít si odpovídající práci a chtěl se vrátit do Československa. Únor 1948 však návrat rodině překazil.
Jeho syn, architekt Alfréd Willer navštívil spolu se svými dětmi chemický závod v Kaznějově v roce 2006. Zavzpomínal, jak jeho rodina bydlela v v domě, kterému se přezdívalo „žlutá vila“. Dodnes nezapomněl češtinu, jeho děti však už češtinu neznají. Nejstarší syn Marcelo Willer je po tátovi rovněž architektem.