Vláda schválila memorandum o prohloubené spolupráci mezi kabinety ČR a Slovenska
Kabinet dnes odsouhlasil memorandum o prohloubené spolupráci mezi vládami Česka a Slovenska. Po jednání to řekl vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Potvrdil zároveň, že se obě vlády příští úterý setkají. Společné jednání na zámku Nová Horka na Novojičínsku se uskuteční po delší pauze poté, co mezivládní konzultace přerušila předchozí vláda Petra Fialy (ODS) kvůli odlišným názorům na některá témata zahraniční politiky. Bývalý český premiér Fiala v reakci uvedl, že obnovení mezivládních konzultací se Slovenskem potvrzuje obavy, že Babiš posunuje zahraniční politiku Česka směrem na východ.