Maximální ceny pohonných hmot ve středu vzrostou

Maximální ceny paliv, které určuje stát, ve středu vzrostou. Benzin bude možné prodávat za 42,10 koruny za litr, o 43 haléřů dráž než v úterý. Maximální cena nafty se zvýší o 64 haléřů na 45 korun za litr. Vyplývá to z cenového věstníku, který zveřejnilo ministerstvo financí. Úřad denně stanovuje ceny od minulého týdne, měl by v tom pokračovat přinejmenším do konce měsíce. Zvýšení cenových stropů ohlašovala už dopoledne ministryně financí Alena Schillerová (ANO) na jednání rozpočtového výboru Sněmovny, růst ale podle ní není dramatický. Současná opatření pro regulaci cen paliv přitom označila za rozumná, podle ní nevedou k tomu, že by Česko mělo nedostatek pohonných hmot. Fungování cenových stropů v minulých dnech kritizovala opoziční ODS, podle ní by je měla vláda okamžitě zrušit. Regulace podle strany ohrožuje trh, důsledkem může být i nedostatek paliv a vyšší ceny. Vládní omezení kritizují také petrolejáři, podle kterých nutí některé čerpací stanice prodávat paliva pod cenou.