O prázdninách se otevře stezka bývalým hnědouhelným lomem na Mostecku
Stezka pro cyklisty a pěší bývalým hnědouhelným lomem ČSA na Mostecku od Vysoké Pece do Černic se otevře do začátku prázdnin. Na léto se plánuje den otevřených dveří v lomu s komentovanou prohlídkou. Zajímavá místa si lidé mohou prohlédnout i při virtuální procházce. Práci v lomech ČSA a Vršany si budou moci vyzkoušet vítězové soutěže o nejhezčí snímek pořízený z dronu na Krušné hory. Kvůli ní těžař na jeden den otevře letecký prostor nad územím. ČTK to řekla mluvčí skupiny Sev.en Česká energie Eva Maříková.
V lomu Československé armády (ČSA) skončila povrchová těžba v roce 2024. Rekultivace ale začala už před 30 lety a zahrnuje 4500 hektarů. Rostou tu lesy, vznikly mokřady, jezírka, louky, pastviny. Poprvé se veřejnost na některé plochy dostala loni.