Olympijská kronika - saně

Foto: ČTK
0:00
/
0:00

S olympijskou kronikou dnes zavítáme do sáňkařského toboganu. Přestože tento sport na českém území doslova živoří, vysílá do Turína kvartet reprezentantů. Ti se představí ve všech vypsaných disciplínách.

Foto: ČTK
Pětkrát se v olympijské historii umístili čeští reprezentanti mezi nejlepší osmičkou, ale jejich maximem je šestá příčka. Úspěchy v tomto poměrně nebezpečném sportovním odvětví sklízel i dnes velmi známý kreslíř Petr Urban, který v rámci SP dokonce dokázal vystoupit i na stupně vítězů. Autor populární postavičky Rudy Pivrnce však není ve své olympijské prognóze pro Turín příliš optimistický. Největší naděje pro českou výpravu vkládá do kategorie žen.

"Sledoval jsem celou sezónu Eurosport a nikde jsem je nezaznamenal, protože se nemohli dostat do závodu, takže to se těžko určuje. Myslím si, že nejlepší vyhlídky na solidní umístění má Markéta Jériová. Tam bych odhadoval, že by se měla určitě dostat do dvacítky, takže když se jí bude dařit, může skončit i patnáctá."

Souboje v ledovém korytu budou v Turíně přitahovat i domácí fanoušky. Zlato z posledních her v Salt Lake City bude totiž mezi jednotlivci obhajovat Ital Armin Zöggeler.

Autor: Jan Hloch
klíčové slovo:
spustit audio