Policie zřejmě zadržela Vrabela v souvislosti s možným šířením poplašné zprávy

Policie po sobotní demonstraci odpůrců vlády Petra Fialy (ODS) v centru Prahy zřejmě zadržela organizátora akce Ladislava Vrabela v souvislosti s výroky, které pronesl loni v listopadu v jednom ze svých videí. Uvedl to server iDnes.cz s odkazem na vyjádření dalšího aktivisty Patrika Pečénky na sociálních sítích. Policisté na Twitteru oznámili, že kvůli šíření poplašné zprávy zadrželi muže stejného ročníku, jako je Vrabel. Jméno však neuvedli.

"Policisté zadrželi muže (1977) pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se měl dopustit na sociálních sítích koncem listopadu. Nyní s ním budou probíhat standardní úkony v rámci trestního řízení,“ oznámili policisté. Konkrétní jméno podle mluvčího policie Jana Rybanského sdělit nemůžou.

Další z protivládních aktivistů Pečénka podle serveru iDnes.cz ve videu na sociálních sítích bez dalších podrobností uvedl, že má informaci o Vrabelově zadržení. Vrabel v listopadu zveřejnil nahrávku, ve které prohlásil, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi.