Pomozte dětem

Logo Pomozte detem

Více než sedm a tři čtvrtě miliónu korun se podařilo shromáždit organizátorům třetího ročníku celonárodní charitativní sbírky Pomozte dětem. Jen během pondělního večerního telůevizního přenosu, který vysílala Česká televize slíbili diváci darovat ohroženým dětem přes pět miliónů korun. Podrobnosti má Jaromír Marek.

Logo Pomozte detem
V dvouapůlhodinové televizní show zhlédli diváci řadu příspěvků o dárcích i příjemcích pomoci. O zábavu se starali populární umělci, zpěváci a herci. Během přenosu a předtím i celý den lidé telefonicky, prostřednictvím internetu nebo textových zpráv na mobilu oznamovali, kolik dětem darují. V prvních dvou ročnících se ve sbírce symbolizované žlutým kuřetem s červenobílým záchranným kruhem podařilo shromáždit přes 11 miliónů korun, které byly rozděleny mezi neziskové nestátní organizace poskytující potřebným dětem a mládeži trvalou pomoc. O rozdělování finančních příspěvků rozhodují čtyři komise. Blíže moderátorkam večera a redaktorka České televize Marcela Augustová.

"Tyto komise jsou sedmičlenné, lidé se v nich postupně musí střídat. To znamená, že nikdo z nich nesedí dva roky v jedné komisi. Tento sbor rozhoduje o tom, komu se peníze přidělí a komu ne, který z těch podaných projektů uspěje a který neuspějě."

Celková částka na kontě letošní sbírky překonala předchozí ročník o více než 2,5 miliónu korun. Jeden z moderátorů dnešního večera, herec Tomáš Hanák si proto v závěru přenosu ostříhal vlasy, protože se vsadil se svojí kolegyní, že shromážděná částka nepřekročí sumu z minulého ročníku. Přispět lze na vybraných místech v celé republice ještě do konce dubna.