Pražský maraton vyhrál Keňan Kiptanui v traťovém rekordu

Překvapivým vítězem šestnáctého ročníku Pražského mezinárodního maratonu se stal keňský běžec Eliud Kiptanui, jenž vyhrál v novém traťovém rekordu 2:05:39. Šestadvacetiletý vytrvalec překonal loňský nejlepší čas svého krajana Patricka Ivutiho o více než dvě minuty. Traťový rekord padl za slunečného počasí i v ženské kategorii, v níž potvrdila roli největší favoritky Helena Kiropová. Keňská běžkyně zvítězila v čase 2:25:29 a devět let staré maximum vylepšila o více než minutu. V dramatickém souboji o český mistrovský titul uspěl Petr Pechek. Sedmadvacetiletý vytrvalec, jenž obsadil 21. místo, si časem 2:22:18 výrazně vylepšil osobní rekord, ale za limitem na ME v Barceloně zaostal o více než pět minut.

Autor: Jan Hloch