Přehled tisku

Banco Central checo
0:00
/
0:00

Všechny deníky informují o snížení úrokových sazeb, které ve čtvrtek ohlásila Česká národní banka. Listy se shodují, že snížení sazeb bylo překvapivé a nečekané, protože odborníci očekávali naopak jejich růst. Připomínají také, že čtvrteční jednání bylo poslední před únorovou personální obměnou bankovní rady.

Stanislav Gross šlápl se svými návrhy na snižování daňového zatížení vedle, protože se nyní ukazuje, že Grossovi voliči o snižování daní vlastně téměř nestojí, píší Lidové noviny. Podle deníku totiž z výsledků výzkumu veřejného mínění agentury CVVM vyplývá zajímavá skutečnost. Pokud si mají lidé vybrat mezi tím, zda jim stát sníží daně, či zaručí lepší sociální zabezpečení, dávají jednoznačně přednost tomu druhému. Výsledky výzkumu tak berou Grossovi z rukou zbraň, s kterou chce v nadcházejících volbách obhájit svou vládní pozici. "Téma daní není přesně to téma, na které může Gross nalákat velké množství voličů," řekl Lidovým novinám autor výzkumu z agentury CVVM.


Polemice ohledně orientace ČSSD na tzv. středového voliče či politický střed se věnuje komentář Práva. Podle autora je střední třída sociální skupina, jejíž materiální status osciluje kolem průměrného příjmu domácností. V České republice je střední třída poměrně slabá, dvě třetiny domácností mají podprůměrné příjmy. Nyní je otázkou, jaké místo by měla zaujmout ČSSD. Měla by se obsahově zaměřit na nižší střední třídu a dát jí perspektivu dosažení postavení silné střední třídy. Měla by se rozhodně zaměřit na levicově i středově orientované voliče a oslovit je velmi konkrétním programem zdůrazňujícím sociální spravedlnost a sociální jistoty. To jsou hodnoty, které obě tyto voličské skupiny sdílejí. "Důraz na ně by však měl být doprovázen příběhem o moderním sociálním státě. Ten na rozdíl od tradičního sociálního státu, investujícího převážně do důsledků sociálních nerovností investuje více do odstraňování jejich příčin. V dnešní době jde především o investice do vzdělání, možností celoživotního vzdělávání a rekvalifikací. S investicemi do vědy a výzkumu je to ta nejspolehlivější cesta ke zvyšování ekonomické konkurenceschopnosti, kterou sleduje Evropská unie jako předpoklad rozvíjení evropského sociálního modelu," konstatuje autor komentáře v Právu.


Všechny deníky informují o snížení úrokových sazeb, které ve čtvrtek ohlásila Česká národní banka. Listy se shodují, že snížení sazeb bylo překvapivé a nečekané, protože odborníci očekávali naopak jejich růst. Připomínají také, že čtvrteční jednání bylo poslední před únorovou personální obměnou bankovní rady. "Poslední zasedání stávající bankovní rady České národní banky si trhy budou hodně dlouho pamatovat," píšou například Lidové noviny. "Překvapení, šok, nečekaný krok. Taková slova padala ve čtvrtek na adresu České národní banky poté, co snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu," doplňují Hospodářské noviny. Podobně zní i komentář tohoto listu. Hospodářské noviny ale překvapivost tohoto kroku oceňují. "Je dobře, když umí banka překvapit. Je správné, když se její rozhodnutí zhruba očekávají, ale nikdo netuší, kdy přesně přijdou," píší Hospodářské noviny. "Něco jiného je ale překvapit a něco hodně jiného je šokovat," dodávají. Podle deníku je legitimní diskutovat o tom, zda metoda 'naprostého šoku' nemůže poškozovat věrohodnost centrální banky. "Přece sama ČNB oznámila, že chce dělat prediktabilní politiku. Na druhou stranu tu ekonomické důvody pro snížení sazeb jsou, především relativně prudké posilování koruny vůči proti euru," shrnují Hospodářské noviny.


Slučování tříd a propouštění učitelů. Tomu se podle deníku Právo letos mnohé školy nevyhnou. Žáků v základních i středních školách v posledních letech značně ubylo. Jenže v některých případech je už žáků ve sloučených třídách tolik, že je to jen těžko únosné. Místo 18-ti dětí sahá jejich počet ke třicítce. Jako před lety. O individuální péči pak nelze podle Práva mluvit.


Mladá fronta Dnes glosuje informace o bytu premiéra Stanislava Grosse, na který mu údajně půjčil jeho strýc. Jestliže premiér Gross nedokáže zdůvodnit, z jakých prostředků zaplatil zálohu na velký byt v Praze, je to vážná věc, namítá deník a dodává, že "Politik dobrovolně přistupuje na to, že v demokratické společnosti výměnou za neobyčejnou moc a vliv ztrácí některé výsady - například tu, že nemusí vysvětlovat, odkud vzal na byt". Gross podle autora glosy zřejmě sází na to, že se aféra vytratí z prvních stránek novin. "Pravděpodobně však dělá chybu. Jeho političtí konkurenti by byli úplní diletanti, kdyby ho nezahnali do kouta," varuje komentátor Mladé fronty Dnes.


Některým poslancům vadí, že majitelé mobilních telefonů s předplacenými kartami, jako je Eurotel Go, T-Mobile Twist nebo Oskarta, jsou naprosto anonymní. Poslanci tvrdí, že anonymita majitelů komplikuje pátrání po zločincích, kteří předplacené karty používají a často je mění, a proto chtějí anonymní mobily zakázat. Informují o tom Hospodářské noviny a Mladá fronta Dnes. V tuzemsku je takovýchto karet 7,5 milionu. "Chceme zamezit tomu, aby si lidé mohli kupovat téměř v každé trafice balíčky SIM karet," cituje Mladá fronta Dnes poslance sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Radima Turka z ČSSD. Premiér Stanislav Gross dostal od poslanců úkol, aby do června připravil návrh, který zrušení anonymních karet umožní. Představitelé mobilních operátorů ale podle listu nevěří, že by politici opravdu chtěli tak radikální věc udělat. "Nedovedeme si představit, co by to mezi lidmi způsobilo," řekla mluvčí T-Mobile Martina Kemrová. Operátoři upozorňují, že mnozí lidé si oblíbili SIM karty právě kvůli jejich anonymitě. "Kdyby se to podařilo poslancům prosadit, mohl by se český telekomunikační trh vzhledem k podílu anonymních zákazníků de facto uzavřít," řekl Hospodářským novinám mluvčí Oskar Mobilu Petr Šindler. Podle Mladé fronty Dnes se zatím nezdá, že by poslanci z jediného výboru získali pro svůj návrh větší podporu. Proti je například ministr vnitra František Bublan a ministr informatiky Vladimír Mlynář. "Povinná registrace nezajistí identifikaci majitele karty. Jsem proti," uvedl Mlynář. Podle Bublana dává současný systém lidem svobodu. "Zachoval bych stav, jaký je, i když vím, že by to pro nás bylo jednodušší," řekl Bublan Mladé frontě Dnes. Deník ale také připomíná, že již dnes není možné v některých zemích anonymní kartu koupit. Jde například o Německo, Velkou Británii, Slovinsko nebo Itálii. Zakázalo je i Švýcarsko, protože přes tamní operátory komunikovali členové teroristické sítě Al-Kajda.


Komunisté obhajují státem garantovaný, příjmově i generačně solidární průběžný, dávkově definovaný důchodový systém. Nelze jej vytunelovat, je valorizovatelný a tím, že neodkládá spotřebu, podporuje i domácí hospodářství. Píší to Haló noviny. Komunisté jsou podle listu přesvědčeni o tom, že současný důchodový systém není třeba měnit. S drobnými úpravami je udržitelný nejméně do roku 2050. Poslanci KSČM tvrdí, že dnes nejde ani tak o ekonomiku státu, jako o to převést lukrativní část finančních prostředků ze státní do privátní sféry. Je cítit tlak penzijních fondů. A cestičky, které se hledají a nacházejí, jsou samozřejmě různé. Ale vždy to končí v tom, aby spravoval tyto prostředky soukromý kapitál. Na příklad Jaroslav Gongol je podle Haló novin přesvědčen, že média zatím neinformují o důchodové reformě objektivně a straší občany, že jejich důchody jsou ohroženy. Gongol má podezření, že zpracovatelé prognózy dlouhodobého vývoje dostali za úkol maximálně zdiskreditovat nynější systém a vzbudit zájem o reformu. Pokud by byl nynější systém nahrazen kapitálovým pojištěním, mohl by být podle komunistických poslanců ohrožen dobíhající průběžný systém, hrozila by ztráta penzijních úspor vinou bankrotů či velkých krizí, výrazně by zdražilo důchodové pojištění a oslabila by se solidarita a také by hrozilo vyvážení úspor občanů do ciziny a tunelování penzijních fondů, píší Haló noviny.


V cele předběžného zadržení skončil ve čtvrtek dvaatřicetiletý policista z oddělení cizinecké policie v Karlových Varech. Je podezřelý, že jako policejní inspektor odpovědný za agendu pobytu cizinců nestandardním způsobem legalizoval pobyty občanům Vietnamu, píše deník Právo. Policista neprováděl správní řízení, jež předchází vydání povolení k trvalému nebo dlouhodobému pobytu, podle interních předpisů, řekl listu plzeňský státní zástupce Libor Řeřicha. Podle něj nešlo ze strany policisty o ojedinělý případ. "Obvinil jsem ho ze zneužití pravomoci veřejného činitele," uvedl Řeřicha. O dalších podrobnostech ale hovořit nechtěl s tím, že vyšetřování je teprve v počátcích. Podle zjištění Práva měl obviněný policista během posledních čtyř let milionové výdaje na nákup a rekonstrukce nemovitosti a starou škodovku vyměnil za luxusní vozidlo. "To je předmětem vyšetřování, k tomu se nebudu vyjadřovat," reagoval na to Řeřicha.


Hokejový trenér Ivan Hlinka jel před loňskou osudnou nehodou zřejmě rychleji, než je povoleno. Podle Mladé fronty Dnes to vyplývá z vyhotovených znaleckých posudků. Hlinka zahynul loni v létě poté, co do jeho automobilu u Karlových Varů narazila nákladní avie. List píše, že vina řidiče avie Františka Velety může být na základě posudků zcela zpochybněna nebo alespoň zmírněna. "Ze znaleckých posudků vyplynulo, že Hlinka jel o hodně rychleji, než kolik dovolují pravidla. Rychlost jeho vozu se pohybovala kolem 160 kilometrů v hodině," řekl listu zdroj, který zná výsledky znaleckého zkoumání. Dodal, že je přinejmenším sporné, zda ho řidič avie, jedoucí v protisměru, mohl včas vidět a srážce předejít. Oficiálně policisté sdělili pouze to, že příčinu Hlinkovy nehody již znají a vyšetřování uzavřou do poloviny února, dodává Mladá fronta Dnes.


Bývalý český diplomat Alexandr Vetengl, který pomáhal na Srí Lance obětem zemětřesení, ukradl záchranářům nevládní organizace Hand for Help satelitní telefon. Organizace, s níž na Srí Lanku přicestoval, jej vyzvala k návratu do Česka, neboť se ukázalo, že má doma potíže se zákonem. Vetengl tak neučil a záchranářům navíc odcizil přístroj za 35.000 korun, informují Hospodářské noviny. Bývalý diplomat záchranářům zatajil, že byl odsouzen za neplacení alimentů a že jej policie vyšetřuje kvůli třímilionovému dluhu. Když se o tom vedení organizace Hand for Help dozvědělo, rozvázalo s ním smlouvu a obstaralo mu letenku domů. Do letadla, které odlétalo ve středu v osm hodin ráno, však nenastoupil a zmizel neznámo kde. "Potvrdily se naše nejčernější obavy, Vetengl se na Srí Lance chce schovat před zákonem," zareagoval jeden z jeho věřitelů. Vetengl celkem dluží přes tři miliony korun. Od čtyř lidí si je vypůjčil s tím, že za ně postaví na Srí Lance pivovar. "Pokud se prokáže, že do ničeho takového investovat nechtěl, obviníme jej z podvodu. Teď je ale otázka, jestli se někdy vůbec vrátí," řekl Hospodářským novinám policista obeznámený s případem. Deník připomíná, že Vetengl svou cestou na Srí Lanku zkomplikoval další činnost obecně prospěšné společnosti Hand for Help, která nyní může přijít o sponzory. "Okamžitě nám telefonovali sponzoři s tím, že dokud to s Vetenglem nevyřešíme, pozastaví nám přísun peněz," řekl listu šéf mise Jaroslav Dolanský.


Policie nemá ani na zimní pneumatiky, ale kupuje si přepychové vozy Audi se satelitní navigací či klimatizovanými sedadly. Zjistila to Mladá fronta Dnes. Podle ní jde o 9 luxusních Audin A8 a A6 za 13 a půl miliónu korun. Mají doprovázet kolony s politiky či diplomaty. Stejnou částku chce policie za limuzíny vydat i letos. Nejde přitom jen o plýtvání penězi. O účelnosti nákupu přepychových vozů pochybuje i jeden z jejich řidičů, který říká: "Pro nás jsou to zbytečně přepychové káry, které ani nevyužijeme". Šéfové policejního prezidia se brání nařčení, že auta jsou příliš luxusní. Mají ale jen jeden argument - vozidla jsou určena i pro členy zahraničních delegací a to vyžaduje určitou úroveň. Mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová navíc upozorňuje, že sama policie na nákup neměla vliv. Auta značky Audi si podle ní vybrala vláda a ta řekla, že chce reprezentativní vozy, cituje Mladá fronta Dnes.


Nemocnice Motol
Zdravotní pojišťovny podle Lidových novin zuří. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová se totiž navzdory platné smlouvě rozhodla posílit pozici státu v odborné komisi, která schvaluje nákup drahé přístrojové techniky. Zároveň změnila i její statut a jednací řád. Finančně náročné oblasti nyní hrozí totální rozvrat. Ve hře jsou stovky miliónů korun ročně ze státní kasy. Peníze jsou určeny na nákup drahých zdravotnických přístrojů. Nyní ale hrozí, že budou vyhozeny oknem. Pojišťovny slibují odvetné kroky. Hrozí, že smlouvu vypovědí a budou práci komise i rozhodnutí ministerstva o nákupu přístrojů bojkotovat. To může způsobit, že ministerstvo sice uvolní stovky miliónů korun na nákup nového přístroje, ale pojišťovny odmítnou s pracovištěm uzavřít smlouvu, protože usoudí, že je nadbytečné. Nemocnice tak sice bude mít podle Lidových novin přístroj, ale práci na něm jí nikdo neproplatí.


Českým i slovenským autobusovým přepravcům hrozí, že budou muset ukončit provozování ziskových mezinárodních linek mezi oběma zeměmi. Slovenské úřady totiž dopravcům odmítají vydávat nové licence kvůli sporu, zda tyto přeshraniční trasy umožňují normy Evropské unie. Informují o tom Hospodářské noviny. Podle deníku tkví hlavní problém v tom, že autobusy, které jezdí na mezinárodních linkách mezi Českem a Slovenskem, obvykle nabírají cestující nejen v cílových městech, ale i na zastávkách po celé trase. Podle slovenských úřadů tak konkurují vnitrostátním linkám, jež jsou dotované. Slovensko proto s odvoláním na nařízení Rady Evropského společenství o mezinárodní a vnitrozemské dopravě s vydáním nových licencí pro mezinárodní linky mezi oběma zeměmi nesouhlasí. Povolení mohou získat jen ty linky, které budou zastavovat pouze v cílových městech. České ministerstvo dopravy se podle Hospodářských novin snažilo přesvědčit slovenskou stranu, že nařízení EU na těchto linkách provoz i nadále umožňuje. "Chtěli jsme zavést alespoň výjimky pro příhraniční oblasti se Slovenskem, ale to slovenská strana odmítla," řekla deníku mluvčí ministerstva dopravy Marcela Švejnohová. Hospodářské noviny uvedly, že mezi Českem a Slovenskem denně jezdí několik desítek spojů, které jsou hojně využívané a ziskové. Například společnost FTL Prostějov jezdí denně z Prostějova přes Brno do Nitry a tržby na této lince dosahují 1,8 milionu korun ročně. V případě, že nebude moci zastavovat na slovenských stanicích, hodlá linku zrušit. Podobně je na tom i ČSAD Vsetín, která denně vypravuje linku ze Zlína přes Luhačovice do Nitry. "Pokud nedostaneme licenci, linku zcela zastavíme," řekl HN Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín. Cestujících, kteří jedou z výchozí do cílové stanice, je podle něj tak málo, že by nemělo smysl linku provozovat.