Přehled tisku

Radek John, foto: ČTK
0:00
/
0:00

Pražská kriminálka podle deníku Právo prověřuje předsedu vládních Věcí veřejných (VV) Radka Johna kvůli mimořádným statisícovým odměnám. Jako ministr vnitra je udělil koncem loňského roku svým deseti nejbližším podřízeným. Celkem jim vyplatil 2,4 milionu korun, připomíná Právo.

Radek John,  foto: ČTK
Pražská kriminálka podle deníku Právo prověřuje předsedu vládních Věcí veřejných (VV) Radka Johna kvůli mimořádným statisícovým odměnám. Jako ministr vnitra je udělil koncem loňského roku svým deseti nejbližším podřízeným. Celkem jim vyplatil 2,4 milionu korun, připomíná Právo. Sám John už byl podle deníku na policejní služebně podávat vysvětlení. Důvodem je Johnovo únorové vyjádření pro Právo, v němž obhajoval, proč dal odměnu 480.000 korun šéfovi hasičů Miroslavu Štěpánovi. Šéf VV tehdy Právuřekl, že odměnu udělil proto, aby odvrátil jeho odchod z funkce. Odměny pro další podřízené pak odůvodnil tím, že v letošním roce na to prý peníze nebudou, tudíž mají podle něj "předplaceno". Takové vysvětlení se ale nelíbilo pražskému podnikateli Tomáši Moláčkovi, který na Johna v únoru podal trestní oznámení. Vadí mu, že v lednové korespondenci, kterou sám s vnitrem vedl, obdržel zcela jiné zdůvodnění, než jaké podal John telefonicky Právu.


Dlouhé tři roky mohli lidé ze soukromých firem státním zaměstnancům závidět. V průměru se ve státním sektoru vydělávalo více než v krizí zkoušených soukromých firmách, píše Mladá fronta Dnes. V prvním čtvrtletí letošního roku se ale situace změnila. Průměrná měsíční mzda u soukromníků činila přes 23 tisíc a ve státní správě o necelý tisíc méně. Důvodem je to, že řada firem, především z oblasti informačních technologií či průmyslu, už znovu začíná nabírat dech, zatímco ve státních službách se naplno projevují mzdové a personální vládní úspory.


Miroslav Kalousek,  foto: ČTK
Ministerstvo financí podle Lidových novin nabízelo pod cenou budoucí stavební pozemky v pražských Dejvicích. Za 1,7 milionu korun tam ze svého majetku nabízelo areál bývalého koupaliště Tichá Šárka a navíc hektar lesa. Úřad oznámil, že ministr financí Miroslav Kalousek, který o vyhlášení soutěže nebyl informován, nařídil soutěž zrušit a vypsat novou. V současném územním plánu je podle Lidových novin areál koupaliště veden jako zelená plocha, ale v nově připravovaném územním plánu už jde o stavební pozemek. Při srovnání se sousedními stavebními pozemky by cena koupaliště mohla být až patnáctkrát vyšší. Původní uzávěrka soutěže, kterou ministerstvo financí podle deníku zveřejnilo jen na své internetové stránce, byla v úterý 14. června. Nabídky se měly podávat v obálkách. Ministerstvo ovšem upozornilo, že zveřejnilo informace o soutěži i ve formě inzerátu v jednom z celostátních deníků. Podle realitních odborníků se při tak malé informovanosti nepřihlásí tolik uchazečů, aby cena skutečně vzrostla, píšou Lidové noviny.


Jiří Janeček,  foto: ČTK
Osmiletá nadvláda Jiřího Janečka na Kavčích horách končí. Jak uvádí Lidové noviny, generální ředitel České televize nečekaně oznámil, že koncem srpna z postu odejde. Rezignaci zdůvodnil zdravotními problémy. Zároveň pro Lidové noviny nevyloučil, že se v dohledné době objeví na jiném postu. Janečkův odchod přichází v rozjitřené době, kdy se hraje o konci vysílání reklamy v České televizi. Definitivně měly spoty z veřejnoprávní televize zmizet po dokončení digitalizace, konkrétně letos v listopadu. Jenže už příští týden má sněmovna projednávat návrh senátorů, žádajících reklamu ponechat. Je to přímý zdroj financí, který by mohl podporovat českou kulturu a kinematografii, vysvětlil svůj návrh senátor Tomáš Töpfer z ODS. Proti tomu se však staví duo komerčních stanic Nova a Prima. Obě avizují, že jsou připravené investovat do české kinematografie tak, aby výpadek z příjmu reklamy na ČT nahradily. Navíc se rozhořely diskuse nad Janečkovým nástupcem.


Státní úředníci a politici už promrhali desítky, možná stovky miliónů korun za dálnici D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi, aniž se mohli řidiči po hotové dálnici projet. Jak píše Právo, stále totiž neexistuje, ač se s ní počítá v nejrůznějších koncepcích ministerstva dopravy přes dvacet let a hotová měla být už před dvěma lety. Nejvyšší kontrolní úřad se proto pustil do prošetření celé stavby a ukázal, jak stát nedokáže hospodařit s penězi vybranými na daních. Jen za středočeský a stále neexistující úsek od Prahy k Nové Hospodě už stát utratil kolem 50 milionů a to za zpracování studií a hodnocení variant tras. Obdobné průtahy jsou i na úsecích v jižních Čechách.


Vyčítat někomu výši jeho mzdy je poněkud trapné, píší v poznámce Lidové noviny. Přesto je plat čtvrt milionu pro drážního ombudsmana Petra Fejka poněkud zarážející. Dráhy jsou stále de facto státní firma polykající miliardové dotace, Fejk pod sebou nemá tisíce podřízených a nemá žádnou hmotnou ani manažerskou odpovědnost. Jeho mzda nechť je stanovena od výsledku. Čestnou měsíční sazbou, ale pokud by se mu podařilo udělat z dráhy spolehlivou a přívětivou firmu, pak budeme psát, že i desetimilionová odměna je příliš malá. Fejk je jednou z obětí reklamního stylu politiky Víta Bárty - rozhoduje marketing. Stačí si personální kroky faktického mozku Věcí veřejných sestavit do řádky: investigativce Radka Johna posadí na vnitro, závodníka Karla Lopraise do funkce zmocněnce pro Besip/Bezpečnost silničního provozu/, oblíbeného Pavla Kohouta do čela protikorupčního týmu a zároveň do Českého aeroholdingu a bývalého oblíbeného ředitele zoo Petra Fejka na dráhu. Kdyby byl Jan Ámos Komenský nabalzamovaný, jistě by jeho mumii přesunul do kabinetu ministra školství Josefa Dobeše, píší Lidové noviny.


Česká společnost Leo Express, jejíž vlaky začnou příští rok jezdit mezi Prahou a Ostravou, má nakročeno i na další tratě. Informuje o tom E15 a Mladá fronta Dnes. Spolu s rozšířením české sítě dojde v první řadě na expanzi do Rakouska. Plánům nahrává skutečnost, že z Prahy na jih Čech se nyní staví nejmodernější česká trať. Horkými kandidáty na zavedení linek Leo Expressu jsou i tratě Praha-Ústí nad Labem a Praha-Brno. Podle E15 firma zvažuje i zavedení spoje do polských Katovic. Komerční provoz pěti švýcarských souprav za více než 1,5 miliardy korun mezi Prahou a Ostravou firma zahájí v prosinci 2012. Očekává přitom, že ročně na lince přepraví 1,2 milionu pasažérů. Vlak bude mít tři třídy, v nejvyšší Premium bude jen šest míst, cituje E15šéfa společnosti Leoše Novotného.


Hlavní hygienik Michal Vít změnil způsob měření hluku kolem nových dopravních staveb. Nenápadná úprava povede k tomu, že normu splní i hlučnější stavby. Jak dodávají Hospodářské noviny, od naměřeného hluku se smí nově odečítat až tři decibely. V praxi jde o podstatnou změnu - zhruba takovou, jako by lidem pod okny projíždělo dvakrát více aut. Nové ustanovení platí od listopadu. Dosud se o něm nevědělo, ale nyní začíná mít první hmatatelné dopady. Lidem se nelíbí, že kvůli nové metodice nebudou mít protihlukové stěny. To je případ Dolních Břežan, kde začal fungovat pražský okruh a obyvatelům se těžce usíná. Podobně jsou na tom i další vesnice. Národní referenční laboratoř tvrdí, že v roce 2009 vyšla mezinárodní norma, která změnu metodiky vyžaduje. Počítá totiž s tím, že na mikrofon při měření dopadá nejen přímý hluk, ale i ten odražený od okolních stěn. Takže odražený hluk je třeba odečíst. Proti novince se už bouří občanská sdružení lidí trpících nadměrným hlukem.


Andre Agassi se Steffi Grafovou,  foto: ČTK
Částku 200 tisíc korun vynesla dobročinná aukce, v níž se dražila podepsaná tenisová raketa a triko tenisty Andreho Agassiho. Jak uvádí Mladá fronta Dnes, koupil je Andrej Babiš, jeden z nejbohatších Čechů. Výtěžek aukce, kterou pořádal iDnes.cz, poputuje na Konto Bariéry. Poprvé Babiš vstoupil do aukce jen pár minut před jejím koncem. Nabídka tehdy zněla na 100 tisíc korun. Babiš přihodil na 140 tisíc. To nestačilo a tak musel ještě několikrát nabídku zvýšit. Až příhoz na 200 tisíc mu zajistil vítězství v dražbě. Agassi přijel s manželkou Steffi Grafovou do Prahy na exhibiční zápas a s raketou, která se v aukci prodávala, v Praze hrál.