Přehled tisku

Foto: Pierre Amerlynck / Stock.XCHNG
0:00
/
0:00

Vláda v červnu spojí část důchodové reformy s žádostí o vyslovení důvěry. Poslanci budou hlasovat pouze o té části reformy, kterou má na starosti ministerstvo práce a sociálních věcí - o zdravotní reformě a reformě sociálních výdajů. Hospodářským novinám to řekl premiér Petr Nečas (ODS).

Foto: Pierre Amerlynck,  Stock.XCHNG
Vláda v červnu spojí část důchodové reformy s žádostí o vyslovení důvěry. Poslanci budou hlasovat pouze o té části reformy, kterou má na starosti ministerstvo práce a sociálních věcí - o zdravotní reformě a reformě sociálních výdajů. Hospodářským novinám to řekl premiér Petr Nečas (ODS). Kabinet předloží dva reformní balíky, každý z nich má být spojen s hlasováním o důvěře. Reformy mají platit od začátku roku 2013. Zkouškou jednoty může křehká koalice projít několikrát. Velkých reforem má před sebou Nečasův kabinet pět a důchodovou reformu bude sněmovna muset schvalovat nadvakrát, píšou Hospodářské noviny. O vyslovení nedůvěry se kvůli koaliční krizi pokusí opoziční ČSSD. Sociální demokraty jednotně podpoří komunisté.


Česko chystá unikát - mýto i na stovkách děravých 'okresek'. Autodopravci se bouří a tvrdí: zdražíme dovážené zboží. Jak píší Lidové noviny, jízda po středočeské silnici z Psár do Jílového u Prahy je jako za trest. Množství tamních děr vyžaduje značné řidičské umění. A i s ním se některým výmolům nevyhnete. Paradoxně i za takovou silnice se bude už brzy v Česku platit. Zmíněná komunikace je totiž jednou z balíku silnic, na kterých plánuje ministerstvo dopravy do dvou let zavést mýto. Milan Dont, který má na ministerstvu na starosti rozvoj mýta, přiznává, že je to v Evropě unikát. Jenže je to jediná cesta, jak vybrat peníze na opravu silnic. Konkrétně: dnešních 1100 kilometrů placených silnic se rozroste až na téměř šest tisíc kilometrů. Odborníci však upozorňují, že na krajských silnicích zdaleka není takový provoz, aby mohlo být mýto ziskové. Navíc malou vytíženost silnice nelze kompenzovat vyšším mýtem. Naopak je zřejmé, že zpoplatnění stovek kilometrů dalších silnic povede ke zdražení pečiva či jiného zboží denní potřeby.


Miroslav Kalousek
Ministra financí Miroslava Kalouska /TOP 09/ nezničí ani atomová puma. Jak píše Právo, uvedla to v online chatu místopředsedkyně Věcí veřejných a Sněmovny Kateřina Klasnová. Na dotaz, zda budou Věci veřejné trvat i na Kalouskově odchodu z vlády, odpověděla: Co se týká ministra Kalouska, obávám se, že je nezničitelný. Kdyby v republice vybuchla atomová bomba a zmizelo úplně všechno a všichni, politik Kalousek by jediný zůstal. Věci veřejné trvají na odchodu ministra obrany Alexandra Vondry a zemědělství Fuksy. Politička nového ministra vnitra Jana Kubiceho ocenila už za to, že podle ní není 'Langerův člověk'. Naopak nevoli ze strany expředsedy ČSSD Jiřího Paroubka vnímá u Kubiceho jako 'doporučení'.


Foto: Evropská komise
Z ochrany krajiny je nový byznys, píše Mladá fronta Dnes. Postrachem investorů solárních elektráren se stala sdružení Záchrana krajiny. Brzdilo projekty. Když investoři prostředníkům zaplatili, obstrukce stáhlo. Stálo mě to dva miliony, říká podnikatel a bývalý majitel projektu fotovoltaiky ve středních Čechách Daniel Lieskovský. Stát se rozhodl dotovat sluneční energii, ale jen elektrárnám postaveným do konce roku 2010. Desítky investorů byly tlačeny časem. Když se do stavebního řízení přihlásila Záchrana krajiny, bylo investorům jasné, že se musí pokusit s "ekology" domluvit. Jenže jejich zástupce nikdo nenašel a na celé sdružení byl jediný e-mail. Jako spása shůry pak zapůsobil prostředník, který se zjevil s tím, že situaci dokáže vyřešit, popisuje praktiky Mladá fronta Dnes.


Uniklá výpověď Otakara T. podezřelého z vraždy devítileté Anny je dvojitý trhák, píší Lidové noviny. Všichni ji hltají a všichni jsou pobouřeni, jak mohla 'uniknout'. Také novináři jsou spolu s orgány pěknými pokrytci, píše komentář. Oni dlouhá léta pouštěli kusé informace ze spisů ve snaze diskreditovat podezřelé, my novináři jsme je dlouhá léta s gustem tiskli, vysílali a vyvěšovali. Ted jen míra nevkusu překročila mez. Aby nedošlo k mýlce: je povinností novin zveřejnit důvěrné informace, pokud třeba usvědčí pana Kubiceho lze zločinného spolčení s panem Langrem. Ale jaký je veřejný zájem vědět, jak dlouho si kdosi pouštěl porno v telefonu. Když před více než dvěma lety přišel Marek Benda se zákonem na ochranu obětí trestných činů i některých podezřelých, stal se veřejným nepřítelem číslo jedna. Nebudeme teď psát, že Bendův zákon je dokonalý. Ale nepřiznáme si po letech, že na onom záměru cosi je, ptá se komentář Lidových novin.


Z Česka se stává skladiště celé Evropy, píše deník Právo. Nejprve se ze země díky kvalifikované a levné pracovní síle v minulých letech stala montovna a teď díky výhodné poloze a relativně snadným možnostem výstavby také obří sklad pro celou Evropu. Volných kapacit přitom valem ubývá, tak se rychle stavějí další. Aktuální neobsazenost dosáhla méně než deseti procent. Sklady jsou plné a firmy, jako třeba IKEA, už nemají pomalu kam ukládat narůstající množství zboží. A tak právě teď hned vedle planýrují pole bagry a nákladní auta a připravují se zde, jen pár desítek metrů od bytové zástavby, další a další tisíce metrů čtverečních skladů a logistických center. Na druhou stranu ale iniciátoři projektů očividně minimálně investují do okolní infrastruktury a úpravy krajiny. Komunikace jsou plné děr a v lokalitách se tvoří zácpy.


Češi milují vísky a velká města. Z maloměst se utíká, píše Mladá fronta Dnes. Na otázku sociologů, kde jsou lidé spokojeni, se pokusil odpovědět průzkum společností Philips a Mediaresearch. Ten ukázal, že Češi jsou buď zapřisáhlí milovníci klidného života na venkově, nebo naopak vyznavači velkoměstského frmolu. Středně velká, zejména okresní města v průzkumu propadla. Sociology průzkum překvapil. Nečekali, že budou lidé na vesnicích tak spokojeni. U malých vesnic zřejmě roli sehrálo i to, že lidé v malé komunitě mají větší tendenci chválit.