Přehled tisku

Prague Ruzyně Airport
0:00
/
0:00

Premiér se na Sardinii sešel s šéfem firmy, jež chce letiště, píše Mladá fronta Dnes. Podle ní by Mirek Topolánek měl vysvětlit, jak je to s jeho kontakty se společností J&T, která má zájem o privatizaci ruzyňského letiště.

Záměr jeho prodeje strategickému partnerovi schválila v pondělí vláda, a poté se ukázalo, že Topolánek přišel minulý týden dvakrát soukromě s J&T do styku. Nejdříve si společně s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem pronajali letadlo této firmy k cestě na dovolenou a pak si s jedním z klíčových manažerů J&T Dušanem Palcrem zahráli na Sardinii golf. Řebíček sice přiznává, že se s tím pánem se potkal na golfu, o privatizaci letiště však prý nepadlo ani slovo, což tvrdí i Palcr. „A Topolánek? Mlčí,“ uzavírá Mladá fronta Dnes.


Králem českých značek je Seznam, píší Hospodářské noviny v článku o historicky prvním oceňování značek, vzniklých po roce 1989. S odhadovanou cenou téměř dvě miliardy korun internetový Seznam.cz předstihl i impérium nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Značka jeho skupiny PPF však byla ohodnocena sumou „jen“ o 10 milionů korun nižší. V pořadí třetí nejcennější - Home Credit – je už mnohem levnější, měla by být k mání za pouhých 750 milionů, deník však připomíná, že jde o součást již zmíněné PPF. Rozhodně vyšší ale zůstává cena českých značek s dlouhou tradicí: Škoda Auto je podle deníkem citovaného reklamního experta několikrát hodnotnější značka, než Seznam.cz, píší Hospodářské noviny a připomínají svůj dřívější žebříček, ve kterém značku Škoda Auto následovaly Prazdroj, Budvar i Baťa.


Rebela z řad ODS, poslance Vlastimila Tlustého, se Mladá fronta Dnes ptá, zda je ještě vládním, nebo už opozičním poslancem. Podle Tlustého však záleží na tom, jaká budou přicházet témata. Když podle něj nebudou popřením programu ODS, nic dramatického se dít nebude. Tlustý však vidí u církevních restitucí, antidiskriminačního zákona nebo Lisabonské smlouvy nepřekonatelný rozpor s tím, co ODS vždy deklarovala, a s jeho hlasem počítat nemůže, i když ze strany neodchází. Ve jiném souvisejícím textu však deník uvádí, že rebelského trio poslance Tlustého už možná ODS odepsala a hledá za ně přeběhlickou náhradu v sociální demokracii. Přeběhlíci by se prý mohli ukázat při hlasování o americkém radaru, uvádí deník.


Éra bílých koňů definitivně končí a nové trendy legálního byznysu přejímá pro své „podnikání“ i podsvětí, píše deník Právo. V prostředí nejzávažnější hospodářské kriminality se tak už zabydlel tzv. outsourcing, neboli angažování externistů. A aby mafie co nejvíce ztížily práci detektivů, začaly si proti dřívějšímu modelu tzv. bílých koní najímat na každý úkon jiné lidi, kteří o sobě vzájemně netuší. Podle novin to vyplývá z výroční zprávy elitního protikorupčního útvaru policie za loňský rok. Materiál, který má deník k dispozici, o tomto novém trendu hovoří jako o principu najmout a propustit. Dílčí úkony tak provádějí lidé, kteří nejenom o sobě vzájemně nevědí, ale často si ani neuvědomují, komu a k čemu jejich činnost slouží, dodává Právo. Skutečná hlava skupiny, zpravidla jediný člověk, který ví všechno, přitom nemusí být nikde vedena.


47 funkcí na 6 poslanců? Vítejte u zelených. Pod tímto titulkem Lidové noviny připomínají, že svého času se kvůli zeleným musel měnit řád sněmovny, aby si vůbec mohli ustavit poslanecký klub, protože neměli ani do té doby potřebných deset poslanců. Nyní bude mít šestičlenná frakce Strany zelených dokonce svého zástupce ve vedení sněmovny. „Zelení vždy tvrdili, že o posty, funkce a výhody jim nejde. Nicméně nabídkou dostat svého člověka do vedení sněmovny nepohrdli,“ píší noviny a pokračují: „Jenže funkce se zeleným přesto hromadí. Šestice poslanců strany, která má při zisku 'pouhých' 21 939 hlasů ve volbách dokonce tři ministry, totiž ve sněmovně působí v celkem sedmačtyřiceti funkcích (Lidové noviny do tohoto výpočtu nepočítají jen placené funkce, ale i neplacené členství ve výborech, které k práci poslanců automaticky patří).“ Deník také připomíná, že kdyby se funkce šestého místopředsedy sněmovny ujala dosavadní šéfka klubu zelených Kateřina Jacques, polepšila by si o 55 tisíc hrubého. Téměř o polovinu této částky by si polepšil i její kolega Přemysl Rabas, pokud vystřídal Jacques v čele poslaneckého klubu. Rabas zasedá v osmi parlamentních skupinách, ani jedna z jeho funkcí však není placená, uzavírají Lidové noviny.


Přání umírajícího má mít při dědictví větší váhu, než zákon, informuje Právo o přípravě návrhu občanského zákoníku. Dědická smlouva se má do českého práva po 50 letech vrátit jako nejpřirozenější způsob úpravy dědických vztahů. Ještě za života člověka, který majetek odkazuje, se sejde rodina a rozdělí si, komu co připadne. A po jeho smrti se tím pak budou všichni řídit, vysvětluje článek. Dědická smlouva, případně závěť nebožtíka mají nově získat prioritu před děděním ze zákona, který dosud upravuje podíly dědiců podle příbuzenských vztahů a uvádí zákon mezi dědickými tituly na prvním místě. Smyslem nové úpravy je posílit vliv každého člověka na to, co se s jeho majetkem po smrti stane, připomíná Právo.


České armádě hrozí, že přijde o špičkové piloty vrtulníků. Odejít chce každý desátý z nich. A někteří jako vůbec první vojáci otevřeně říkají: nechceme do Afghánistánu. Na misi pěti přepravních vrtulníků, jež má začít už za rok, podle nich není armáda připravena, uvádějí Hospodářské noviny a citují slova zástupce velitele záchranné letky v Plzni Vratislava Eliáše, podle kterého na misi nemají piloti zkušenosti ani dostatek logistického zabezpečení. "Vrtulník letící pomalu a nízko nad zemí je snadným cílem. V Afghánistánu jste přitom nad územím, kde vás nemají rádi. Když havarujete, nikdo vám nepomůže,"říká deníku Eliáš.

Velení české armády riziko afghánské mise podle novin nepopírá, zkušeností však prý budou mít piloti dost z předchozího létání na Balkáně i z cvičení v prašném prostředí ve Španělsku nebo ve francouzských Alpách. S tím ale piloti nesouhlasí, pokračují Hospodářské noviny, protože létání v Bosně považují za stejné jako v Česku, zatímco v Afghánistánu se dá čekat, že budou vozit výsadkové jednotky nebo zásobovat izolovaná stanoviště přímo ve válečné zóně, a to vojáky nikdo nepřipraví. Nespokojenost pilotů může navíc pro armádu znamenat ještě další finanční ztrátu. Několik z nich podává na ministerstvo obrany žalobu kvůli údajnému neproplácení přesčasů, dodávají noviny.