Slavný festival Comic-Con poprvé v Praze. Hollywoodské hvězdy nechybí

Comic-Con

Fanoušci popkultury a komiksů v Česku se dočkali. V kongresovém centru O2 universum proběhne světově slavný festival Comic-Con. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost potkat tolik herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců na jednom místě jako nikdy dříve v Česku. Čekají je také besedy, workshopy, soutěže, výstavy či koncerty. Nad akcí převzal záštitu primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Comic-Con
Za uspořádáním Comic-Conu v Praze stojí dva nadšenci. Václav Pravda, který už 25 let organizuje v Česku menší podobné akce, a Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio.

„Když za mnou přišel Václav Pravda a zeptal se, jestli bych nechtěl společně s ním uspořádat nějaký veliký con světové úrovně, přišlo mi to jako skvělý nápad. Začali jsme pak tvořit tu akci jako fanoušci a to nás vlastně na tom i strašně bavilo,“ vzpomíná Pavel Renčín.

Česká verze

Inspiraci pro pražskou akci hledali i na Comic-conech v jiných evropských zemích, kde se těší velké popularitě už několik let. A pak uspořádali speciální verzi pro Čechy.

O2 Universum,  foto: O2 Universum
Ve Vídni nebo v Berlíně už proběhly páté ročníky. A tam je to orientované spíš na výstavnictví, tedy hodně stánků a hollywoodské hvězdy. Cony v Česku byly spíš zaměřeny na fanouškovský program s přednáškami či besedami. My jsme se pokusili spojit oba přístupy. Náš Comic-Con bude plný hollywoodských hvězd, současně tam bude i výstavnický prostor a také 10 až 12 sálů, v nichž nonstop poběží program,“ popisuje.

Tři dny plné pestré zábavy, se odehrají na ploše více než 12 tisíc metrů čtverečních multifunkčního kongresového centra O2 universum. Bylo otevřeno loni v září a nachází se nedaleko O2 arény.

Hollywoodské hvězdy

Pražský festival podle Renčína nabízí silnou hereckou sestavu, která může konkurovat zahraničním Comic-Conům.

Danny John-Jules,  foto: Oficiální stránky Comic-con Prague
„Jedna z největších hvězd je americký herec Ron Perlman, který hrál ve filmu Hellboy či v Zákonu gangu. Dále to je Brandon Routh, který hrál hlavní roli ve filmu Superman se vrací, pak třeba John Rhys-Davies, známý jako trpaslík z Pána prstenů, nebo Danny John-Jules, kterého si fanoušci Červeného trpaslíka pamatují jako charismatického Kocoura. Máme tam Iana McElhinneyeho známého ze seriálu Hra o trůny. Je tam také herečka Anna Shaffer, čarodějka Triss ze seriálu Zaklínač, která hrála i v Harrym Potterovi,“ vyjmenovává Renčín některé hvězdy festivalu.

Comic-Con ale nemá být jednorázovou akcí, organizátoři by rádi pokračovali dalšími ročníky.

„Rádi bychom se stali akcí, která reprezentuje Prahu do celé Evropy. Chtěli bychom se s pražským Comic-Conem do budoucna zařadit mezi nejlepší v Evropě,“ dodává Pavel Renčín.