Tenistka Barbora Strýcová vyhrála turnaj v Linci a získala druhý titul na okruhu WTA. Turnajová dvojka ve finále zdolala nejvýše nasazenou Slovenku Magdalénu Rybárikovou 6:4, 6:1. Jednatřicetiletá Strýcová se z turnajového titulu radovala po šesti letech od premiérového vítězství v Québecu. Ve finále dvouhry hrála na turnajích WTA poosmé, letos do něj postoupila poprvé. Za triumf získala šek na 43.000 dolarů (939 tisíc korun) a udržela naději na postup na turnaj Elite Trophy pro hráčky z devátého až dvacátého místa pořadí letošní sezony.

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Japonska osmé místo v Moto3 a na mokrém asfaltu v Motegi si vyjel druhý nejlepší výsledek v sezoně mistrovství světa. Karel Abraham závod v královské MotoGP po pádu nedokončil. Oba čeští motocyklisté startovali z dvacátého místa. Kornfeil se dokázal probojovat v cíli k osmi bodům a jen o jednu příčku tak zaostal za svým letošním maximem z Grand Prix San Marina, kde se začátkem září rovněž závodilo na mokru. Možná korunovace mistra světa v Moto3 se dnes nekonala. Španěl Joan Mir, který z dosavadních 15 závodů už osmkrát vyhrál, startoval až ze sedmé řady stejně jako Kornfeil a na body nakonec nedosáhl. Dojel sedmnáctý a vítězný Ital Romano Fenati snížil Mirův náskok v čele MS na 55 bodů. Do konce sezony zbývají tři závody. Šestnáctá Grand Prix se pojede už za týden na Phillip Islandu v Austrálii.