Fotbalisté Ostravy vedli nad Mladou Boleslaví už 2:0, nakonec ale remizovali 2:2 a ani na třetí pokus v nové sezoně první ligy nevyhráli. Dvoubrankové vedení promarnila i Příbram, která ale dokázala Teplice porazit 3:2. V sobotním třetím utkání hráli Bohemians 1905 nerozhodně s Olomoucí 1:1.

Tenistka Karolína Plíšková si již popáté v sezoně zahraje finále dvouhry na turnaji WTA. Česká hráčka, která příští týden vstoupí poprvé v kariéře do elitní desítky světového žebříčku, v semifinále ve Stanfordu porazila Američanku Varvaru Lepchenkovou po setech 6:2 a 7:5.

Česká plavkyně Barbora Závadová obsadila ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v Kazani páté místo v času 4:36,73 minuty. Vylepšila tak své dosavadní maximum na světovém šampionátu z roku 2011, kdy byla v Šanghaji sedmá. Závod vyhrála Maďarka Katinka Hosszúová.