Třiadvacetiletý český kanoista Michal Jáně překvapivě vyhrál závod Světového poháru vodních slalomářů v Praze-Troji. V elitním seriálu přitom startoval poprvé v kariéře. Druhý český zástupce ve finále kategorie C1 Stanislav Ježek obsadil páté místo. Jáně postoupil do finále až osmým časem ze semifinále a rozhodně nepatřil mezi medailové aspiranty. Náročnou trať však projel čistě, s časem pod 100 vteřin a pevně se usadil v čele pořadí. V cíli pak sledoval, jak se soupeři řadí ve výsledkové listině až za něj.

Čeští házenkáři si na mistrovství světa v příštím roce ve Švédsku nezahrají. V odvetě play off zdolali v Plzni Srbsko 25:22, ale v prvním utkání v Niši prohráli o čtyři branky 23:27, takže jim postup unikl o jeden gól. Srbové připravili české reprezentanty o účast na světovém šampionátu podruhé za sebou.

Výškař Jaroslav Bába vyhrál při první lize ME družstev v Budapešti výkonem 228 cm, jímž splnil jako 34. český atlet limit pro ME v Barceloně.