Triatlonista Radim Grebík skončil druhý na Evropském poháru v Maďarsku. Na sprinterských tratích v Tiszaújvárosi prohrál jen s domácím reprezentantem Csongorem Lehmannem, který byl rychlejší o 19 sekund. Grebík postoupil do třicetičlenného finále jako jediný Čech a po plavání mu patřila až 22. pozice. Po cyklistické části ale byl už sedmý a v běhu se propracoval až ke stříbru.

Lada Vondrová jako třetí česká atletka postoupila na mistrovství světa v Eugene do semifinále. V rozběhu na 400 metrů sice skončila na nepostupové čtvrté příčce, ale čas 51,55 sekundy s přehledem na účast v nejlepší čtyřiadvacítce stačil. Před ní naopak v téže disciplíně neuspěl pátý muž letošního halového mistrovství světa Patrik Šorm, který výkonem 46,07 zaostal téměř o tři desetiny za svým letošním maximem. V kvalifikaci vypadl diskař Marek Bárta. Při debutu na velké mezinárodní akci hodil 62,90 metru, což bylo 75 centimetrů pod jeho letošním maximem, a obsadil patnácté místo. Od finálové dvanáctky ho dělil více než metr.