Sport - Biatlonistka Davidová je mistryní světa

Biatlonistka Markéta Davidová je mistryní světa ve vytrvalostním závodě. Na šampionátu v Pokljuce dnes po bezchybné střelbě a druhému nejrychlejšímu běhu vyhrála o 27,9 sekundy před olympijskou vítězku Hannou Öbergovou ze Švédska. Čtyřiadvacetiletá biatlonistka, která se ve sprintu i ve stíhačce střelecky trápila, tak získala pro Česko první světový titul od Hochfilzenu 2017. Tehdy byla Gabriela Koukalová zlatá ve sprintu.

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily na Australian Open stejně jako před rokem do semifinále čtyřhry. V utkání s kanadsko-mexickým párem Sharon Fichmanová, Giuliana Olmosová uspěly až při šestém mečbolu, třetí nasazená dvojice zvítězila 7:5, 5:7, 6:2. Krejčíková a Siniaková spolu už v minulosti zvítězily v Paříži i ve Wimbledonu, v Melbourne je jejich nejlepším výsledkem právě postup do semifinále.