Studie: Starší byty v ČR v prvním čtvrtletí zdražily o 22,5 pct

Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci prvního čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 22,5 procenta na 80.367 korun za metr čtvereční. Nejdražší byla Praha (104.103 korun za metr čtvereční), nejlevnější Ústecký kraj (25.819 korun). Vyplývá to z údajů společnosti Bezrealitky, které má ČTK k dispozici.

"Ani rok s koronavirem nezastavil růst cen staršího bydlení. Rekordy a zásadní milníky padly napříč republikou. Starší byt v Praze se prodává za více než 100.000 korun za metr čtvereční. To je cena, za kterou bylo možné ještě v polovině roku 2018 koupit byty v novostavbách. Ceny v Brně poprvé překonaly 70.000 korun za metr čtvereční," uvedl ředitel Bezrealitky Hendrik Meyer.

"Do cen běžných bytů zároveň poprvé výrazně promluvil také hlad po rekreačních nemovitostech. Například v Libereckém kraji se díky zvýšené poptávce po bytech a apartmánech, které se dají využít pro trávení volného času, cena bytů vyhoupla za jediný kvartál o třetinu. Podobně je na tom také Královéhradecký kraj díky poptávce po bytech v Krkonoších a Orlických horách," doplnil Meyer.