Studie: Z větších měst ČR zdražily byty v 1. čtvrtletí nejvíce v Ostravě a Brně

Ceny bytů v největších městech Česka v prvním čtvrtletí nejvíce vzrostly v Ostravě a Brně, meziročně zhruba o 28 procent. Nejméně v Praze, kde stouply o 9,1 procenta. V hlavním městě byly byty s průměrnou cenou 107.834 korun za metr čtvereční nejdražší, naopak nejlevnější v Ústí nad Labem s cenou 25.360 korun. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz. Porovnávala ceny bytů v osmi největších městech z devíti, údaje za Liberec nejsou k dispozici.

"V meziročním srovnání můžeme pozorovat, že ceny bytů v největších českých městech bez výjimky rostly. V Ostravě jsou po Ústí nad Labem ceny dlouhodobě nejnižší, proto je tu také největší potenciál růstu i do budoucna. Nabídka bytů je stále velmi nízká, což i v dalších měsících požene ceny vzhůru. V Praze odhaduji v dalších kvartálech růst zhruba o deset procent, uvedl jednatel FérMakléři Jan Boruta.

Po Praze byly nejdražší byty v Brně s průměrnou cenou 86.126 korun za metr čtvereční. Následovaly Hradec Králové (61.427 korun) a Plzeň (56.835 korun). Za nejlevnějším Ústím nad Labem následovala Ostrava s průměrnou cenou 36.080 korun.