Týden v číslech

Skleník Fata Morgana, foto: Horakvlado, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Úspěšný boj české fotbalové reprezentace o Euro, narůstající počet žen podnikatelek, unikátní Fata Morgana slouží veřejnosti už 15 let. Každý článek publikovaný Rádiem Praha obsahuje procento, věk, částku peněz nebo nějakou jinou hodnotu. Podívejte se na uplynulý týden očima čísel.

Skleník Fata Morgana slouží veřejnosti už 15 let, foto: Packa, Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.5

Pondělí

3:0

Česko porazilo Černou Horu 3:0, foto: ČTK / Jaroslav Ožana
porazilo Česko Černou Horu v boji o Euro 2020. Česká fotbalová reprezentace navázala na předchozí vítězství nad Bulharskem. V tabulce skupiny A je tak Česko nadále druhé a bodově se dotáhlo na Anglii, která má však o zápas méně.

Úterý

88%

lidí v Česku se neobává o ztrátu práce v důsledku robotizace a digitalizace. Z výzkumu agentury Behavio vyplývá, že více než polovina lidí by šla dělat jinou práci, kdyby byli nahrazeni strojem.

Středa

735 000

Foto: Free-Photos, Pixabay / CC0
žen v Česku podniká. Oproti loňsku jde o 10% nárůst. Nejčastěji ženy podnikají v obchodě, stavebnictví, věnují se vědeckým a technickým činnostem. Vyplývá to z analýzy, kterou připravuje Asociace malých a středních podniků v rámci projektu Podnikavá žena.

Čtvrtek

70 000 000

korun vydělaly za loňský rok lesy ČR. O rok dřív se zisk firmy pohyboval kolem tří miliard. Důvodem výrazného propadu byl pokles cen dřeva způsobený kůrovcovou kalamitou. Podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

Pátek

605 000

Vladislavský sál, foto: © City of Prague
eur (cca 15,5 milionu korun) zaplatí francouzská oděvní značka Louis Vuitton za pronájem Vladislavského sálu. Uspořádá tam pro klienty večeři. Jde o vůbec první komerční pronájem těchto historických prostor.

Sobota

100

let slaví Masarykova univerzita. Oslavy vyvrcholily festivalem MUNI100 na brněnském výstavišti. Univerzita ocenila bronzovou medailí stovku absolventů, mimo jiné veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou nebo spisovatelku Kateřinu Tučkovou.

Neděle

15

let slouží veřejnosti ojedinělý 130 metrů dlouhý skleník Fata Morgana v Botanické zahradě v pražské Troji.