Upomínku kvůli poplatkům dostala i řada poslanců, ČT akci hájí

Upomínku kvůli nezaplaceným poplatkům dostali i někteří poslanci. Při úterní rozpravě, na které zástupci vedení České televize před poslanci hájili zátah proti neplatičům, se ukázalo, že dopis obdržela odhadem zhruba polovina přítomných členů mediální komise sněmovny. Některé z nich tím ČT rozčílila.

Zástupci ČT ujistili, že vymáhání dlužných koncesionářských poplatků bude pokračovat. Televize se ale omluvila na chyby, jichž se v začátku akce dopustila. Veřejnoprávní televize věří, že některé poslance nerozzlobila natolik, aby kvůli tomu hlasovali proti zvýšení televizních poplatků. Sněmovna o něm má rozhodnout v červnu. Poplatky nerostly od roku 1997.

Diskuse v komisi skončila bez usnesení. Například Petr Pleva z ODS si ale myslí, že zástupci ČT věc vysvětlili a přiznali chyby. "Zazněl i příslib, že do budoucna se nebudou (chyby) opakovat," řekl ČTK. Hlavně ale oceňuje, že ČT poplatky vymáhá. Za to televizi pochválila i řada dalších poslanců.

Vrchní ředitel ČT František Lambert řekl, že dosud své dluhy uhradilo asi 100.000 lidí, kteří zaplatili zhruba 25 milionů korun. Potvrdil také, že ČT hodlá vymáhat poplatky i od těch, kteří televizi prostě nepřihlásili, a v evidenci tedy nejsou. Varoval je, že jim hrozí pokuta 10.000 korun.