V pondělí přibylo 8745 nakažených, znovu víc než před týdnem

Epidemie koronaviru v Česku neustupuje. Testy odhalily v pondělí dalších 8745 případů nemoci covid-19, to je o skoro tisíc víc než ve stejný den minulého týdne. Mezitýdenní nárůst počtu nakažených tak pokračuje několik dní v řadě. Počet lidí s covidem v nemocnicích stoupl proti předchozímu dni o zhruba dvě stovky na 5990, ve vážném stavu bylo 1130 z nich. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od vypuknutí epidemie loni v březnu se v Česku prokazatelně nakazilo téměř 1,1 milionu lidí, z toho 18.430 zemřelo a téměř 979.000 se mezitím vyléčilo. Podle ministerstva zdravotnictví je epidemická situace v zemi vážná a nemocnice jsou dál na hraně svých kapacit, zvláště jednotky intenzivní péče. Podle aktuálních údajů zbývá na jednotkách JIP a ARO v celé zemi 184 lůžek pro covidové pacienty. Horší situace je v Čechách než moravských krajích.

Od 27. prosince, kdy se desetimilionovém Česku proti covidu očkuje, dostalo obě potřebné dávky vakcíny 173.269 lidí. Celkový počet provedených PCR testů se blíží pěti milionům, rychlejších, ale méně spolehlivých antigenních testů laboratoře dosud zpracovaly víc než dva miliony.