Vandalové poničili část výstavy o dějinách Komunistické strany

Neznámý pachatel ve středu poničil venkovní panely výstavy Rudé století na pražské Kampě, která ukazuje příběhy spojené se stoletou historií Komunistické strany Československa. Připravilo ji Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových ve spolupráci s Muzeem paměti XX. století.

"Velmi mě mrzí, že stejně jako při loňské výstavě, připomínající vraždu Milady Horákové, i letos se našli tací, kteří měli potřebu toto dílo zničit. Rozumím tomu, že ne každému se může výstava Rudé století líbit. Chápu i to, když má někdo odlišný pohled na věc. Ale právě respekt k názoru druhých je známkou tolerantní a vyspělé společnosti," uvedl k tomu iniciátor výstavy Jiří Pospíšil, který je předsedou správní rady Musea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výstava měla za cíl návštěvníky provést dějinami Komunistické strany Československa, a to prostřednictvím 12 velkoformátových oboustranných panelů. Texty, dobové fotografie a letáky měly mimo jiné připomínat okolnosti vzniku KSČ, bolševizaci strany v době první republiky, uchopení moci v únoru 1948, normalizaci i nedávnou minulost strany.