Volejbalistky skončily v kvalifikaci poslední, na MS nebudou

Mistrovství světa se v příštím roce uskuteční v Japonsku bez českých volejbalistek. Na kvalifikačním turnaji v Moskvě skončily reprezentantky poslední, o třetí místo a zároveň o účast v dodatečném play off dnes marně bojovaly ve čtyřech setech s Bulharskem. Bulharky pořádají srpnový turnaj play off doma ve Varně a jejich motivace dnes předčila snahu mladého českého výběru. Tomu navíc chyběla zraněná nahrávačka Krupníková, která si před sobotním duelem proti Ázerbájdžánu natrhla vazy v kotníku. Úvodní set přitom svěřenkyně trenéra Stanislava Mitáče vyhrály a připsaly si první dílčí úspěch v moskevské kvalifikaci, jenže dvě podobně dramatické koncovky potom patřily soupeřkám. "Přitom v druhém setu jsme vedli 22:18, ale pak už naše útočná trojice nedokázala položit balon," řekl ČTK Mitáč. V třetím setu naopak český celek vymazal bulharské vedení 24:22, sám ale setbol neproměnil a nakonec prohrál.